Herkese Sinan Çetin Gibi Bir Baba Lazım!

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin, İstanbul Beşiktaş’ta karıştığı kazada polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün ölümüne sebep olmuştu.

Herkese Sinan Çetin Gibi Bir Baba Lazım!
Herkese Sinan Çetin Gibi Bir Baba Lazım! Yaren Yalçın
Bu içerik 1029 kez okundu.

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin, İstanbul Beşiktaş’ta karıştığı kazada polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün ölümüne sebep olmuştu.

Şehit polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz ve ailesi Adana Adliyesi’ne giderek feragat dilekçesi verdi. İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen dilekçede, şehit olan polis memurunun 2 çocuğu, Özlem Alagöz ve diğer aile üyelerinin isimleri yer alırken, davaya katılma talebimizden ve şikayetimizden vazgeçiyoruz denildi.

Şehit ailesinin şikayetini geri alması 4 Ekim’de tekrar hakim karışışına çıkacak olan Rüzgar Çetin için tahliye umudu olabilir. Çetin’in avukatı Mehmet Uysal, son duruşmada, müvekkilinin daha fazla tutuklu kalmasının hak ihlali olduğunu, olayın basit taksire dönüşmesi ihtimalinin kuvvetli olduğunu, suçun değişmesi halinde alt sınırın 2 yıl olabileceğini ifade etmişti.

Ceza hukukçusu Prof. Dr. Yılmaz Yazıcıoğlu ise, şehit ailesinin şikayetini geri çekmesinin Rüzgar Çetin’in cezasını ciddi şekilde indireceğini belirtti ve böyle durumlarda cezaların 5 yıldan başladığını, olayda kırmızı ışık ihlali ve alkol sebebiyle hakimin cezayı yüzde 50 artırabileceği, bu sürecin 7.5 yıl olacağını, tutuklukuk süresinin de cezadan düşürülmesiyle 1 yıl daha ceza alabileceğini söyledi.

Şehit eşi Özlem Alagöz, kazada ağır yaralanan polis memuru Emre Tetik’in de şikayetinden vazgeçmesi ve 250 bin lira tazminat istemesi üzerine, insanların tek dini para olmuş diyerek sitem etmiş, bu insanların vicdanlarını sorgulaması gerektiğini söylemişti.

Alagöz ailesinin avukatı da, Rüzgar Çetin tarafının şikayetinizden ister vazgeçin ister vazgeçmeyin ama mağduriyetiniz giderelim dediğini, fakat ailenin kabul etmediğini belirtmişti. Bu gelişmelerden sonra Alagöz ailesinin para aldığı ve bu nedenle şikayetlerinden vazgeçtikleri düşünülüyor.

sinan çetin rüzgar çetin özlem alagöz ismet fatih alagöz emre tetik tazmina
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500