istanbul escort

“Herkesin Benden Ödü Kopuyor”

Niğde'de düzenlenen 'Lahana Festivali'ne katılan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, lahananın faydalarından bahsetti.

“Herkesin Benden Ödü Kopuyor”
“Herkesin Benden Ödü Kopuyor” Meltem Yüksel
Bu içerik 6014 kez okundu.

Türkiye’nin önemli lahana üretim merkezleri arasında bulunan Niğde’nin Bor İlçesi’ne bağlı Kaynarca Köyü’nde 'Bor Kaynarca Köyü 1'inci Lahana Festivali' düzenlendi. Açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çeken İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, lahananın faydalarından bahsederek tüketilmesi gerektiğini vurguladı.

Festival kapsamında konuşma yapan Karatay, hastalanmamak için kış ayında ne yapalım aşı mı yapalım, şeklinde sorular yöneltildiğini oysaki kış ayında lahananın çorbasını içip aynı zamanda turşusunu yapıp tüketmek gerektiğinden bahsetti.  Lahananın turşusu dünyanın en önemli tıbbi malzemelerinden birisi olduğunun altını çizen Canan Hoca kanser, kalp hastalıkları, karaciğer yağlanması, şeker,  Alzheimer gibi önemli hastalıkları önlediğini doğal prebiyotik olduğunu söyledi.

Bir lahana üreticisi "Hocam sizin için televizyonda çok büyük görünüyor diyorlar" demesi üzerine Karatay;

"Televizyonda herkes büyük görünür, koca koca ekranda. Ben ufak tefek bir insanım ama herkes benden korkuyor. Konuşacak da ne diyecek, diye ödleri kopuyor” şeklinde cevap verdi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

HDP'li Zana Hakkında Beraat Kararı

 

 

 

 

 

 

 

Canan Karatay Niğde Bor Lahana Lahananın Faydaları Lahana Turşusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu