Hido Başkanlığa Doymuyor!

Geçtiğimiz Haziran ayında Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) İcra Kurulu Başkanlığı görevinden istifa eden Hidayet Türkoğlu, Ekim ayının ortalarında ise TBF’ye başkan adayı olacağını açıklamıştı.

Hido Başkanlığa Doymuyor!
Hido Başkanlığa Doymuyor! Yaren Yalçın
Bu içerik 1663 kez okundu.

Geçtiğimiz Haziran ayında Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) İcra Kurulu Başkanlığı görevinden istifa eden Hidayet Türkoğlu, Ekim ayının ortalarında ise TBF’ye  başkan adayı olacağını açıklamıştı. 

Divan kurulunda Semra Demirer, Rüştü Nuran ve Turgay Çataloluk’un yer aldığı genel kurulda 143 oy kullanıldı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlığını da yapan Hidayet Türkoğlu, oyların 30’unun geçersiz sayıldığı başkanlık seçiminde 113 oy alarak Türkiye Basketbol Federasyonu başkanlık koltuğuna oturdu.

Türkoğlu başkanlığındaki TBF Yönetim Kurulu’nda yer alan isimler ise şöyle; Kemal Akar, Arda Ermut, Ülkan Delikan, Ali Aslan, Özden Pelister, Yılmaz Argüden, Emre Hüseyin Soyuer, Mert Çetinkaya, Methi Bengisu, Hüseyin Beşok, Yahya Üstün, Dinçer Çetintaş, Mehmet Fatih Öztürk, Güçlü Gökozan.

t

NBA’de bir dönem Orlando Magic forması giyen Hidayet Türkoğlu, 2013 yılında kanında yasaklı methenolone maddesine rastlanıldığı için 20 maç ceza almış, doping alarak insanları hayal kırıklığına uğrattığı için özür dilemişti.

 

hidayet türkoğlu türkiye basketbol federasyonu tbf yeni başkanı tbf divan kurulu nba orlando magic doping
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500