Hüsamettin Arslan Hayatını Kaybetti

Bir süredir kanser tedavisi gören Sosyolog ve yazar Pof. Dr. Hüsamettin Arslan, sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Hüsamettin Arslan Hayatını Kaybetti
Hüsamettin Arslan Hayatını Kaybetti Meltem Yüksel
Bu içerik 346 kez okundu.

Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Başkanı, yazar Prof. Dr. Hüsamettin Arslan, kanser tedavisi gördüğü Medipol Üniversitesi hastanesinde bu sabaha karşı hayatını kaybetti.

Arslan, Bilgi sosyolojisi alanında yaptığı çalışmalar ve toplumsal konularda yayınladığı çok sayıda eserle biliniyordu. Yaklaşık bir ay önce teşhis edilen kanser nedeniyle hayatını kaybeden yazar, dünyadaki kanser vakaları ve gerisinde yatan tartışmaların ele alındığı "Kanser Savaşları" kitabını da okuyucusuyla buluşturmuştu.

Bilim, bilimsel bilgi, cemaat, din sosyolojisi gibi alanlarda çok sayıda makale, kitap yazan ve kitap çevirileri bulunan Prof. Arslan, sosyoloji alanında Türkiye'nin yetiştirdiği önde gelen bilim adamları arasındaydı. Arslan, akademisyenliğinin yanı sıra Paradigma Yayınları’nın yöneticiliğini de yapıyordu.

Paradigma Yayınları'nın kurucusu Arslan, yarın Marmara İlahiyat Camisi'nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Vali Şahin’den Yılbaşı Açıklaması

Hüsamettin Arslan Kanser Sosyolog Yazar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500