İçişleri'nden Terörle Mücadele Açıklaması

İçişleri Bakanlığı son bir hafta içerisinde terörle mücadelede gelinen noktaya dair bir açıklamada bulundu.

İçişleri'nden Terörle Mücadele Açıklaması
İçişleri'nden Terörle Mücadele Açıklaması Ecem Şenol
Bu içerik 1165 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada son bir haftada, ülke genelinde yürütülen operasyonlarda ele geçirilen ve etkisiz hale getirilen terörist sayısını ve terörle mücadelede izlenen yolu ifade etti.
 

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 22-29 Mayıs tarihlerinde, Jandarma Özel Harekât Jandarma Komando Birlikleri, Polis Özel Harekât ve ayrıca iç güvenlik operasyonları çerçevesinde 483 operasyon gerçekleştirildiğini duyurdu. TSK’nın hava ve kara unsurlarınca yapılan operasyonlarda, örgüte yardım ve yataklık iddiasıyla 170 kişi gözaltına alındığı ve ülke genelinde yürütülen bu operasyonlarda; 46’sı ölü, 8’i teslim olmak üzere toplam 54 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi.
 

Yabancı teröristlerle mücadele kapsamında, DEAŞ terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 43 kişi gözaltına alınırken,  FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında, örgüt ile irtibatlı olduğu değerlendirilen bin 128 kişi gözaltına alınırken, sol terör örgütleriyle mücadele kapsamında ise sol terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 23 kişi gözaltına alındı.
 

Öte yandan sokak satıcılarına yönelik yürütülen projeli çalışma kapsamında Antalya, Bursa, Aksaray, Kütahya, Ordu, İstanbul, Giresun, Edirne ve Diyarbakır’da 51 şüpheli gözaltına alınırken, siber suçlarla mücadele kapsamında ise 342 sosyal medya hesabıyla ilgili çalışma sonucunda, tespit edilen 132 kişiden 55’i gözaltına alındı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Başhekim Cinayeti Aydınlanıyor

İçişleri Bakanlığı Açıklama Terörle mücadele PKK FETÖ PDY DEAŞ Sol Örgüt Gözaltı JÖH PÖH Operasyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500