İfade Özgürlüğünün Bedeli

AKP’li belediye, Genco Erkal’ın ismini kültür merkezinden siliyor.

İfade Özgürlüğünün Bedeli
İfade Özgürlüğünün Bedeli Yaren Yalçın
Bu içerik 604 kez okundu.

AKP’li belediye, Genco Erkal’ın ismini kültür merkezinden siliyor.

Ak Parti'li Sancaktepe Belediyesi, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yaptığı açıklamaları sebep sunarak 1994 yılından bu yana faaliyette olan Genco Erkal Kültür Merkezi’nin adını değiştirme kararı aldı.

Edinilen bilgiye göre, Sancaktepe Belediye başkan Yardımcısı Mehmet Genç ile Emlak ve İstimlak Müdürü Hilmi Erkal’ın imzasını taşıyan bu belge 5 Eylül’de başkanlık makamına sunuldu.

Hukuk Komisyonu’nda karara varılan değişikliğin, bugün belediye meclisinde gündeme getirildiği öğrenildi. CHP’li Belediye Meclis Üyesi Sinan Doğan, 15 Temmuz’dan sonra Şehir Stadı’nın adının Şehit Ömer Halisdemir olarak değiştirilmesi yönünde teklif sunulduğunu ancak oy çokluğuyla bu teklifin reddedildiğini kaydetti.

Genco Erkal, darbe girişiminden sonra yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Baştakiler bu olayı iktidarlarını pekiştirmek ve çok özledikleri başkanlık sistemine ulaşmak için bir fırsat olarak kullanmak niyetinler. Yoksa olay bitmişken neden kitleleri meydanlara çağırsınlar? Bundan sonraki gelişmeleri endişeyle bekliyorum. Ben bu ‘demokrasi bayramı’ndan çekiniyorum.

Türkiye çıldırmış; Müthiş bir arayış var ama her yer tıkalı. Birtakım insanlar tepede durmuşlar, her şeyi bize dikte ediyorlar ve kimsenin gıkı çıkmıyor! Güçlü muhalefet yok. En tepemizdeki isim Başkanlık ilan edilmiş gibi davranıyor. ‘Ben yaptım oldu; Yasalar arkamdan gelir’ diyor. Bu resmen sivil darbedir. Hatta darbe ötesi bir şeydir.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500