“İğneden İpliğe Her Şey Zamlanacak”

Partisinin grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım’a çağrıda bulundu.

“İğneden İpliğe Her Şey Zamlanacak”
“İğneden İpliğe Her Şey Zamlanacak” Yaren Yalçın
Bu içerik 1570 kez okundu.

Partisinin grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım’a çağrıda bulundu.

2002 yılında Türkiye’de terör olmadığını belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son 14 yılda PKK ve IŞİD’in ortaya çıktığını, ülkenin felakete sürüklendiğini söyledi.

Daha önceki yapmış olduğu açıklamasında, şehitler arasında ayrımcılık yapmanın hainlik olduğunu söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Savunma Bakanlığının bu yönde açıklama yaptığını, 15 Temmuz şehitleri ile diğer şehitler arasında ayrımcılık yapmadıklarını söylediklerini hatırlattı. “Bal gibi yapıyorsunuz” diyen Kılıçdaroğlu, şehitler ve gaziler arasında ayrım yapılıyorsa, o ülkenin bölücü bir hükümet tarafından yönetildiğini, ağlayan anneler arasında fark gözetilemeyeceğini kaydetti.

Bedelli askerlikten elde edilecek gelirlerin şehit aileleri ve gazilere verileceğine dikkat çeken CHP lideri, bir kuruşunun bile verilmediğini, bu konuda havuz medyasının hiçbir şey yazmadığını, çünkü akıllarını kiraladıklarını, parayla yazdıklarını söyledi.

Dağın tepesinde şehit düşene 87.850 lira, 15 Temmuz şehidine ise 101.850 lira verildiğini kaydeden Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Bu şehit bizim değil mi?’ diyerek Başbakan Binali Yıldırım’a çağrıda bulundu. Bir kanun teklifi hazırlayarak ortak imza ile Meclis’e getirelim diyen Kılıçdaroğlu, şehitler ve gaziler arasında ayrım yapmaya son verilmesi gerektiğini belirtti.

Henüz zamların piyasaya yansımadığını belirten Kılıçdaroğlu, iğneden ipliğe herşeyin zamlanacağını, ekonominin dar boğaza girmesinin sebebinin siyasi kriz olduğunu, ülkeyi kimin yönettiğinin belli olmadığını kaydetti.

Cumhuriyet tarihinde Türkiye’nin dış politikada en büyük yenilgi yaşadığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin uygar bir ülke olarak Avrupa Birliği’ne ihtiyacı olduğunu, Şanghay beşlisi diye bir şeyin olmadığını, Şanghay altılısı olduğunu, Özbekistan’ın 2001 yılında eklendiğini söyledi.

chp grup toplantısı kemal kılıçdaroğlu terör pkk ışid 15 temmuz şehitler ayrımcılık binali yıldırım avrupa birliği şanghay beşlisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500