İhsan Şenocak O Açıklamayı Neden Yapmadı?

Kadınlara yönelik yaptığı skandal açıklamalardan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açığa alınan İhsan Şenocak dün akşam yapacağı açıklamayı erteledi.

İhsan Şenocak O Açıklamayı Neden Yapmadı?
İhsan Şenocak O Açıklamayı Neden Yapmadı? Meltem Yüksel
Bu içerik 471 kez okundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açığa alınan İhsan Şenocak, dün akşam saat 20.00’da açıklama yapacağını açıklamıştı. Fakat daha sonra bu açıklamayı ertelediği duyurdu.

Diyanet tarafından görevden alınan Şenocak'a destek veren yorumlarda Diyanet'e yönelik eleştiriler önce kurum tarafından yapılan basın duyurusuyla eleştirildi. Daha sonra Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ , "Son günlerde bir soruşturma gündeminde, medyada, şurada burada, bir sürü Diyanete iftiralar var. Deniyor ki, ‘Ayet okudu, hadis okudu diye birisini Diyanet açığa aldı’ bunu söyleyenler yalanın alasını söylüyorlar" ifadelerini kullandı.

Milli Gazete’nin haberine göre bütün bu yaşananlardan sonra İhsan Şenocak dün akşam 20.00’da saatlerinde açıklama yapacağını duyurmasına ama daha sonra "Açıklamaların farklı noktalara çekilip Müslümanlar arasında fitneye sebep olma ihtimalinden dolayı neşrini bir süre tehir ettik" deyip ertelediğini belirtti.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Lise Pansiyonunda Cinsel Taciz İddiası

İhsan Şenocak Diyanet Bekir Bozdağ Açıklama Kadın Diyanet İşleri Başkanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500