‘İkaz’ Etmişti Kovuldu!

Yeni Şafak gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu, gazeteden ayrıldığını duyurdu.

‘İkaz’ Etmişti Kovuldu!
‘İkaz’ Etmişti Kovuldu! Yaren Yalçın
Bu içerik 728 kez okundu.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu, yazıları sebebiyle sorunlar yaşadığını belirterek gazeteden ayrıldığını duyurdu.

Ali Bayramoğlu, gazeteden ayrıldığını Twitter hesabından açıkladı. Bayramoğlu, paylaşımında “15 yıldır yazarlığını sürdürdüğüm Yeni Şafak Gazetesi son dönemde yazılarımla ilgili sıkıntılar yaşamaya başladı. Benim de gazetenin buna yönelik tasarruflarını kabul etmem ve beklentisini karşılamam söz konusu değil. Gazete ile aramdaki ‘akit’ sürdürülemez hale gelmiş bulunuyor. Yeni Şafak Gazetesi yazarlığıma ve yazılarıma son veriyorum” ifadelerini kullandı.

Bayramoğlu, gazetede son olarak 15 Eylül’de kaleme aldığı ‘İkaz’ başlıklı yazısında OHAL dönemi sonrasında yaşananları şöyle eleştirmişti:

 “Hukuk devleti, olağanüstü hal koşullarında bile, demokratik düzenini yıkmak isteyen her eyleme hesabı asgari demokrasi koşullarında ve hukuk yoluyla sormakla mükelleftir. Bu, sadece şüpheli ve suçluların değil, tüm toplumun hak ve hukukunun teminat altına alınmasının gereğidir.

Daha dün, Gülencilerin elinde “Balyoz ve Ergenekon” davalarının kirletilmesi, bu kirin tüm topluma sıçramasına yol açmadı mı? Mağdurların uğradıkları hak gaspı tüm yargı düzenini paramparça etmedi mi? Bunları hep beraber yaşamadık mı?

Hatalar düzeltilebilir, ama iz bırakır.

Bu ülkenin önde gelen aydınları, yazarları, fikir adamları arasında yer alan, darbe, şiddet, terörle yakından uzaktan ilişkileri bulunmayan Şahin Alpay, Ali Bulaç, Nazlı Ilıcak, Aslı Erdoğan, Murat Aksoy, Mehmet ve Ahmet Altan eninde sonunda özgürlüklerine kavuşacaklar, buna şüphem yok. Kanım odur ki, her birinin sadece ömrü, kavgası, eseri, öyküsü bile kendi başına darbe ve terör karşıtı bir duruş ve bu duruşa dair bir kanıt oluşturmaktadır.” 

ali bayramoğlu yeni şafak twitter istifa ohal fetö ergenekon balyoz nazlı ılıcak aslı erdoğan şahin alpay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500