İki Yeni KHK Geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan son Bakanlar Kurulu toplantısında iki yeni Kanun Hükmünde Kararname'nin daha yayınlanma kararı alındığı ortaya çıktı.

İki Yeni KHK Geliyor
İki Yeni KHK Geliyor Meltem Yüksel
Bu içerik 431 kez okundu.

25 Ağustos’ta yayımlanan son kararnameden sonra AKP hükümeti OHAL bünyesinde iki yeni Kanun Hükmünde Kararname çıkartmaya hazırlanıyor.

İlk kararname ihraç ve iadeleri, kapatılacak veya açılacak, dernek vakıf gibi kuruluşları kapsıyor. İkinci KHK'de ise bakanlıkların istekleri doğrultusunda gündeme gelen yeni düzenlemeler yer alacak. Arsa payı düzeltme davaları, yeniden açılan miras davaları, mülkün bir bölümünün yurtdışında bir kişiye satılması gibi nedenlerle kentsel dönüşüm istenen hızda ilerlemiyor. Hükümet, bu sorunu çözecek şekilde KHK’da düzenleme yapacak ve kentsel dönüşümü hızlandırmış olacak. Bir başka düzenleme de muvazzaf subay, astsubay ve polislerin şehit olmaları halinde birinci derece yakınlarının askerlikten muaf olmalarını içerecek.

Mevcut düzenlemede sadece yükümlülerin şehit olması durumunda birinci derece yakınlarına askerlik muafiyeti hakkı veriliyordu. Düzenleme ile uzman çavuşların beylik silahı edinmeleri de kolaylaştırılacak.

15 Temmuz’un ardından ilan edilen OHAL bünyesinde 23 Temmuz 2016’da ilk Kanun Hükmünde Kararname çıkmıştı. Şimdiye kadar 27 KHK Resmi Gazete’de yayımlandı.

 

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Muzu 'Aşırı Seksi' Yediği İçin Tutuklandı

KHK Kanun Hükmünde Kararname Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanı Resmi Gazete 15 Temmuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500