"İkinci Kalkışmaya Hazır Olun"

Emekli albay Hasan Atilla Uğur, darbe tehdidin henüz bitmediğini öne sürdü.

Tuğba Önkibar
Bu içerik 868 kez okundu.

Uğur, "İkinci darbe girişimine hazır olun. Bu çok yakın bir zamanda. Çok net bir bilgi olarak söylüyorum, ikinci kalkışma daha kanlı olacak. Bugünlerde bir zafer sarhoşluğu yaşıyoruz. Ben basın aracılığıyla tüm Türkiye'yi uyarıyorum. Hiç kimse 'bu iş artık bitti, ülke rayına oturdu, artık Amerika, FETÖ ve PKK başka bir şey yapamayacak, bu örgütlerin belini kırdık' gibi söylemlerde bulunmasın" şeklinde konuştu.

"AŞİRETLER OYUNA GELİRSE VATANDAŞ SOKAĞA DÖKÜLECEK"

Öcalan'ı İmralı'da sorgulayan ekipte yer alan emekli albay Uğur, "Olay yüksek ihtimalle Şemdinli, Yüksekova ya da Kızıltepe'de gerçekleşecek. Burada 15-20 civarı kişi ölecek. Bölgedeki tüm il ve ilçelerde İngiliz konsolosluğu tarafından ziyaret edilen aşiretler eğer oyuna gelirlerse vatandaş sokağa dökülecek. Metropollerde ise 4-5 önemli noktada sansasyon yaratabilecek büyük patlamalarla fitili ateşleyecekler. Bunu IŞİD ya da PKK yapacak" dedi. Uğur, eş zamanlı suikastların de gündemde olduğunu öne sürdü.

"İKİNCİ KALKIŞMANIN ESAS AMACI İŞGAL OLACAK"

Kıbrıs'ta konuşlanmış İngiliz deniz piyadelerinin kaosu bahane ederek Türkiye'ye gireceği iddiasında bulunan emekli albay Uğur, "İkinci kalkışmanın esas amacı işgal olacak " dedi. Uğur, "Edindiğim bilgiye göre İngilizler 2.5 aydır Güneydoğu'daki tüm aşiretleri tek tek geziyor. Özellikle Hakkari, Van, Çatak, Silopi, Mardin bölgesinde etkinliği olan  aşiretlere. Bu aşiretlerle pazarlık yapıyorlar. Toprak ağalığıyla varlığını devam ettiren bu aşiretlerin bankalarda birikmiş milyonlarca liralık borçlarını ödediler. Bunları İngiltere ödedi. Konsolosun aşiretle ne işi var?" dedi.

"KASIM AYINI GEÇMEZ"

"İkinci darbe teşebbüsünü gayri milli unsurlar, FETÖ ve PKK birlikte yapacak. Şu anda ABD'nin argümanı konumunda olan tüm örgütler hepsi bir araya gelecek. Asker, polis, bürokrat, kim varsa devreye sokulacak. Şekil 15 Temmuz gibi olmayacak. Çift başlı, hatta on başlı bir hadise. Şimdiye kadar alınmayanlar, bilinip de dokunulamayanlar, hepsini göreceğiz bu olaylarda. Sadece askeri değil, polis, bürokrasi, emir komuta zinciri diyecekler. Türkiye'yi uyanık olmaya davet ediyorum. Eğer biz bu oyunu bozmazsak, ikinci girişim kasım ayını geçmez." 

 

pkk fetö ışid kalkışma darbe gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500