''İktidar Sağda Solda Aramasın Kendileri FETÖ'cü''

CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu, hükümet kanadından gelen ‘FETÖ’ eleştirilerine karşı yeni parti hazırlığındaki Meral Akşener’e sahip çıktı.

''İktidar Sağda Solda Aramasın Kendileri FETÖ'cü''
''İktidar Sağda Solda Aramasın Kendileri FETÖ'cü'' Ecem Şenol
Bu içerik 708 kez okundu.

İktidarın sağda solda FETÖ’cü aramasına gerek olmadığını, kendilerinin zaten FETÖ’cü olduğunu belirten CHP lideri, Fox Tv yayınında İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.

Eski MHP’li Meral Akşener’in siyasete uzun yıllarını verdiğini ve Akşener’e de diğer siyasilere olduğu gibi saygı göstereceklerini aktaran CHP lideri, hükümete yüklendi. ‘Ne istediler de vermedik’ diyenlerin hükümet olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlı, sırtı kalın olanların, iktidara yakın olanların dışarıda olduğunu ancak, gariban olanların tamamının içeride olduğunu ifade etti.

Şunu bunu FETÖ’cülükle suçlamanın manası olmadığını yapılacak tek şeyin, yakalayıp adalete teslim etmek olduğunun da altını çizen Kılıçdaroğlu, bir dönem Ergenekoncu yaptıklarını şimdi FETÖ’cü olduğunu belirtti. İdam olsaydı o paşaları asacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, AK Parti’ye oy veren vatandaşlara seslenerek, ‘O davaların savcısıyım’ diyen kişi olduğunu ve bunun hesabının sorulması gerektiğini aktardı.

Kılıçdaroğlu son dönemde partisiyle sıklıkla polemiğe giren Danıştay Başkanı Zerrin Güngör için “Tarafsızlığını kaybetmiştir, bırakması lazım” dedi. CHP lideri eski bakan Zafer Çağlayan ‘Sarraf davası’na sanık olmasıyla ilgili olarak da, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir bakanının başka ülkede yargılanmasına üzüldüklerini belirtti.

Kılıçdaroğlu, 15 yılda çözemedikleri terörü, dört yıl içinde çözemezse siyaseti bırakacağını açıklayarak yanıtladı. Silahlı insansız hava aracına ilişkin sözleri nedeniyle soruşturma başlatılan CHP’li vekil Sezgin Tanrıkulu’na destek veren Kılıçdaroğlu, Sezgin Bey üzerinden ‘CHP, PKK’ya destek veriyor’ denildiğini, Sezgin Bey üzerinden CHP’ye saldırdıklarını ifade etti.

ODTÜ’deki ağaçları yok etmenin çok acı olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, oğlu Kerem Kılıçdaroğlu’nun yarın Sivas’taki birliğe teslim olarak askerlik yapacağını söyledi. Kılıçdaroğlu, çocuğunun bedelli askerlik yapabileceğini ama siyaset yapan biri olarak vatandaş nasıl askerlik yapıyorsa öyle yapması gerektiğini söylediğini ifade etti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İş Makineleri ODTÜ Arazisinde

Kemal Kılıçdaroğlu Açıklama Meral Akşener CHP Parti Zerrin Güngör Tarafsızlık Sezgin Tanrıkulu FETÖ Hükümet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500