İl İl Kapatılan Dernekler Listesi

Dünden itibaren İçişleri Bakanlığı genelgesi ile çok sayıda derneğe mühür vuruldu.

İl İl Kapatılan Dernekler Listesi
İl İl Kapatılan Dernekler Listesi Tuğba Önkibar
Bu içerik 3023 kez okundu.

Dünden itibaren İçişleri Bakanlığı genelgesi ile çok sayıda derneğe mühür vuruldu. 

Özgürlükçü Hukukçular Derneği, Çağdaş Hukukçular Derneği, Halkın Hukuk Bürosu, Kürt Yazarlar Derneği, Adalet Okulu, Mezopotamya Kültür Merkezi, Mezopotamya Yakınlarını Kaybedenlerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Gündem Çocuk Derneği, Din Alimleri Derneği ve Çağdaş Hukukçular Derneği’ne tebliğler gönderilerek binalar mühürlendi.

KAPATILAN DERNEKLER

Bakanlık tarafınan yapılan açıklamada “İçişleri Bakanlığı’nca, FETÖ, DHKP-C, PKK/KCK ve DAEŞ bağlantılı 370 derneğin faaliyeti durduruldu” denilmişti. Şehir şehir faaliyetleri durdurulan dernekler 12 Kasım 2016 saat 14.30 itibariyle şu şekilde.

İSTANBUL

TUAD, Gökkuşağı Kadın Derneği, TAYAD, Göç-Der, İstanbul Demokratik Haklar Federasyonu, İkitelli Özgürlükler Derneği, ve Gazi Demokratik Haklar Federasyonu, Seyri Mesel Sanat Atölyesi, MED Kültür Merkezi, Sarıgazi,  TAREM, ve Nurtepe Çayan Haklar Derneği.


 ANKARA

Halkın Hukuk Bürosu’nda faaliyet gösteren Adalet Okulu Derneği, Çağdaş Hukukçular Derneği, KÜRDİ-Der, Gündem Çocuk Derneği.

İZMİR

YAK-DER, TAYD-DER, Demokratik Haklar Derneği, MKM.

BURSA

Panayır Kadın Dayanışma Derneği.

DİYARBAKIR

Özgür Kadın Kongresi, Mezopotamya Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği, Mezopotamya Hukukçular Derneği, Rojava Derneği, Kürt Yazarlar Derneği, SELİS Kadın Derneği, Dicle Fırat Kültür Merkezi, Özgür Gazeteciler Cemiyeti. 

ESKİŞEHİR

Eskişehir Gültepe Kültür ve Dayanışma Derneği.

ADANA

MKM-DER, Çukurova Üniversitesi Demokratik Öğrenci Derneği.


MERSİN

Akdeniz Göç Der, Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Dayanışma Derneği (YAKAY-DER), Mersin Mezopotamya Kültür Derneği (MKM). 


BATMAN

Din Alimleri Derneği, Mezopotamya Yakınlarını Kaybedenlerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Batman Yoksullukla Mücadele ve Kalkınma Derneği.

TUNCELİ

Mezopotamya Yakınlarını Kaybedenlerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği.

ADIYAMAN

Batman ve Diyarbakır’daki şubeleri de basılan Azikan Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Mezopotamya Yakınlarını Kaybedenlerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (MEYA-DER) Adıyaman Şubesi, Komagene Eğitim Kültür Sanat ve Spor Kulübü Derneği Kadın Yaşam Derneği, Pale Kültür Sanat Derneği.

VAN

Van Kadın Derneği.

 

kapatılan dernekler içişleri bakanlığı çağdaş hukukçular derneği gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500