İlker Yücel Tahliye Edildi

Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel, Iğdır'da tutuklanmasının ardından tahliye edildi.

İlker Yücel Tahliye Edildi
İlker Yücel Tahliye Edildi Ecem Şenol
Bu içerik 724 kez okundu.

Iğdır'da gözaltına alınıp, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilen Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel tahliye edildi.

İl Genel Meclis seçimleri ve Iğdır halkı ile ilgili haber yapmak üzere 2 Haziran’da Iğdır’a gelen İlker Yücel dün öğlen saatlerinde kent merkezinde hakkında Berat Albayrak’la ilgili bir habere ilişkin tekzip ve düzeltme yayımlamadığı gerekçesiyle yakalanarak adliyeye çıkarıldı. Mahkeme, Yücel’i tekzibi yayımlamadığı için verilen 100 bin lira para cezasının ödemediği gerekçesiyle tutuklayarak cezaevine gönderdi. İlker Yücel’in avukatları bugün para cezasını ödeyerek tahliyesini sağladı.

Cezaevinden çıkışında açıklama yapan İlker Yücel, 2014 yılında alınmış bir kararın infazı olduğunu ve bir tekzibin yayınlanmaması ile ilgili olduğunu söyledi. FETÖ’cü hakimlerin görev yaptığı dönemde verilen bu cezaya itiraz ettiklerini belirten İlker Yücel, tekzipte de hakaret olduğunu ve hakaret olduğu için itirazlaşma olduğunu belirten Yücel, Berat Albayrak’ın avukatları ile kendi avukatları arasında uzun süre bir itirazlaşma olduğunu ve sonradan kendilerine tebliğ yapıldığını ve kendinin de gözaltına alınırken öğrendiğini belirtti. Yücel, para cezası ile ilgili olduğunu ve çok kısa bir süre cezaevinde kaldığını, Iğdır Cezaevi’ni görmüş olduğunu ve içerdeki durumu da biraz koklamış olarak çıktığını belirtti.

Aydınlık Gazetesi olarak FETÖ ile mücadele ettiklerini kaydeden İlker Yücel, burada kendisinin altını çizmek istediğim konunun bir FETÖ yargıyı yönetiyorken,  FETÖ’cü yargıçların ve hakimlerin aldığı kararlar tartışmaya açılması gerektiğini ve istisnasız hepsinin FETÖ ile kapıştıkları için onlarla yargıda karşı karşıya geldikleri zaman çok mağdur olduklarını ifade etti.

İlker Yücel, hem Adalet Bakanlığı’na hem de Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne mektup yazarak bir gün tutuklu kaldığı Iğdır B Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki gözlemlerimi aktaracağını sözlerine ekledi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Hüsnü Mahalli Hakim Karşısında

İlker Yücel Tahliye Iğdır Cezaevi FETÖ Açıklama Berat Albayrak Tekzip Aydınlık Gazetesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500