istanbul escort

İmar Barışı’nda Süre Uzadı

24 Haziran seçimleri öncesinde AKP tarafından çıkarılan İmar Barışı bir kez daha uzatıldı. İlk süre 31 Ekim tarihinde sona erecekti.

İmar Barışı’nda Süre Uzadı
İmar Barışı’nda Süre Uzadı Meltem Yüksel
Bu içerik 481 kez okundu.

24 Haziran seçimleri öncesinde AKP tarafından çıkarılan İmar Barış’ı bir kez daha uzatıldı. İlk süre 31 Ekim tarihinde sona erecekti.

Daha sonra alınan kararla bu süre 31 Aralık 2018 tarihe uzatıldı. Bugün yapılması beklenen açıklama ile İmar Barışı’nın süresi altı ay daha uzatılacak.

Yaklaşık 14 milyon yapı için seçim öncesi çıkarılan İmar Barışı düzenlemesinde İstanbul Boğazı ön görünümü ve etkilenme bölgesinde kalan yerler tepkiler üzerine kapsam dışı bırakılmıştı.

AKP’li milletvekillerinin verdiği yasa teklifiyle Boğaz’da yer alan üç ilçede, ruhsatsız inşa edilmiş ve kaçak eklentisi olan yapıların İmar Barışı’ndan faydalanmasının önü açıldı. Yasa teklifinde yer alan kroki ve koordinatlara göre Sarıyer, Beykoz ve Üsküdar sınırlarında bulunan bazı gecekondu mahalleleri İmar Barışı’ndan faydalanabilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçtiğimiz Cuma günü yaptığı açıklamada İmar Barışı’nda sürenin uzayabileceği sinyalini vermişti. Kurum; “Bugün için yaklaşık 9 milyon 500 bin vatandaşımız imar barışından faydalandı. Toplam yaklaşık 14 milyar liralık bedel ödendi” demişti.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İstanbul Adayı İçin Tarih Belli Oldu

İmar Barışı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum AKP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu