İngiliz Futbolu Bu Skandalla Çalkalanıyor

İngiltere'de basına sızan görüntüler futbol dünyasında bomba etkisi yarattı. İngiltere milli takım menajeri Sam Allardyce'ın rüşvet pazarlığı yaparken görüntüleri ortaya çıktı.

İngiliz Futbolu Bu Skandalla Çalkalanıyor
İngiliz Futbolu Bu Skandalla Çalkalanıyor Tuğba Önkibar
Bu içerik 1086 kez okundu.

İngiltere'nin saygın gazetelerinden Telegraph, yaklaşık 10 aydır rüşvet pazarlığı yapan Sam Allardyce'nin tüm söyledikleri kayıt altına alındı. Sam Allardyce'ın, Uzakdoğulu işadamları sandığı Telegraph muhabirlerine FA'nın transfer kurallarını aşabilecekleri konusunda detaylı açıklamalar yaptığı ve 400 bin sterline bunu ayarlayabileceği ortaya çıkarıldı.

Skandal bundan da ibaret değil.

Sam Allardyce, gizli kayıtta olduğunun farkında olmadan yaptığı rüşvet pazarlıklarında muhabirlerine bunu tüm menajerlerin yaptığını hatta kendisinin de 2014 senesindeki Enner Valencia'nın West Ham transferini yaparken oyuncunun Meksika kulüplerinden Pachuca'da oynuyormuş gibi yaptıklarını fakat Ekvatorlu sporcunun "3.parti" olarak bilinen şahıslara ait olduğunu söyledi.

Muhabirlerle 10 ay boyunca pazarlıkları sürdüren 61 yaşındaki direktör bu istişarelerin başında İngiltere Milli Takımı görevinde bulunmadığını fakat sonradan yapılan görüşmeleri İngiltere teknik direktörü sıfatıyla yaptığını ve buna rağmen anlaşmaya devam edebileceklerini söyledi. 

Gazetelerde yayınlanan bu olayın ardından İngiltere Futbol Federasyonu, teknik direktör Sam Allardyce hakkında toplantı kararı aldı. Federasyon başkanı Greg Clarke ilk açıklamasında: "Ben kesin bir karara ulaşmadan önce herkesi tek tek ve en ince detayına kadar dinlemek istiyorum. Bunun gibi ciddi durumlarda karar alınmadan önce rahat bir nefes almamız gerekir" dedi.

 

 

 

 

 

ingiltere futbol milli takım rüşvet spor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500