Instagram’da 'Stalk' Yapanlar Bu Habere Çok Üzülecek

Günümüzde büyük küçük demeden her yaştan kullanıcısı olan Instagram, yeni gelecek son güncellemesiyle ‘stalk’ yapanlara kötü bir haber veriyor.

Instagram’da 'Stalk' Yapanlar Bu Habere Çok Üzülecek
Instagram’da 'Stalk' Yapanlar Bu Habere Çok Üzülecek Meltem Yüksel
Bu içerik 5551 kez okundu.

Günümüzde büyük küçük demeden her yaştan kullanıcısı olan Instagram, yeni gelecek son güncellemesiyle ‘stalk’ yapanlara kötü bir haber veriyor.

Geçtiğimiz yıl Instagram’a gelen hikayeler özelliği birçok kişi tarafından sevildi hatta Snapchat’i bile geride bırakmayı başardı. Son haberlere göre Instagram hikayeler fonksiyonuna çok yakında yeni bir özellik geliyor. Normalde Instagram hikayeler kısmına koyduğunuz bir görsel veya video 24 saat içerisinde silinir. Instagram'da bu gönderileri kaydetme gibi bir şansınız olmadığı için muhtemelen screenshot (ekran görüntüsü) alarak fotoğraflarınızı kaydediyorsunuz.

Bu işlemi yalnızca kendi fotoğraflarınız için yapıyorsanız sıkıntı yok, fakat başka kişilerin fotoğraflarını da ekran görüntüsü ile alan kişiler için çok da iyi haber gelmiyor. Instagram, çok yakında gelecek güncelleme ile birlikte, hikayelerde bir kişinin ekran görüntüsünü alırsanız o kişiye bildirim gitmesini sağlayacak. Yani, eski sevgilinizi stalk’lamak için bir arkadaşınızın sizin için fotoğrafın görüntüsünü alması pek hoş olmayan sonuçları da beraberinde getirecek.

Shiftdelete tarafından aktarılan habere göre Instagram öncesinde sizi uyarı gönderecek. Güncelleme geldikten sonra alacağınız ilk ekran görüntüsünde karşınıza bir bildirim çıkaran ve bundan sonra aldığınız ekran görüntülerini fotoğrafın gerçek sahibine haber vereceğini söyleyen Instagram, kullanıcıya bu uyarıyı çıkardığı ilk seferde, kopyalanan fotoğrafın sahibine haber vermiyor.

Instagram hesabınızda direckt’e girdiğinizde mesajlaştığınız kişilerin en son ne zaman aktif olduğunu görebileceksiniz. Tıpkı popüler mesajlaşma programı olan WhatsApp’ta olduğu kapatmak mümkün olacak ama kapatıldığı zaman başkalarının en son ne zaman aktif olduğunu göremeyeceksiniz.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Beyaz Saray’ı Karıştıran İddia

Instagram Sosyal Medya WhatsApp Screenshot Snapchat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Günün Özeti
Günün Özeti
15 Temmuz Afiş Tartışması
15 Temmuz Afiş Tartışması