IŞİD, ABD Seçimlerini Kana Bulayacak

IŞİD, ABD'de başkanlık seçimin gerçekleşeceği gün olan 8 Kasım'da sempatizanlarını oylarını vermeye giden ABD seçmenlerine saldırı düzenlemeye ve onları öldürmeye çağırdı.

IŞİD, ABD Seçimlerini Kana Bulayacak
IŞİD, ABD Seçimlerini Kana Bulayacak Tuğba Önkibar
Bu içerik 1429 kez okundu.

IŞİD, ABD'de başkanlık seçimin gerçekleşeceği gün olan 8 Kasım'da sempatizanlarını oylarını vermeye giden ABD seçmenlerine saldırı düzenlemeye ve onları öldürmeye çağırdı. 

IŞİD komutanlarının hazineden çaldıkları milyon dolarlarla Ninova'dan firar ederek ABD'de IŞİD ve El Kaide militanlarının 3 farklı eyalette seçmenlere yönelik saldırılar gerçekleştirebileceklerine dair istihbarat raporlarının alındığını söyleyen FBI, bu eyaletlerde önemli güvenlik önlemlerinin alındığını duyurdu. Terör örgütü IŞİD'in basın organı El Hayat dergisiyse ABD'de bulunan sempatizanlarına seçim gününde oy kullanan ABD'li seçmenlere saldırmaları konusunda çağrı yaptı. Özelikle Amerika'da bulunan Müslümanlara Haçlıların demokratik seçimlerine katılmamaları konusunda öneride bulunan örgüt, demokratik seçimlere katılan tüm müslümanların Şeriat düzenine karşı çıkarak Allah'ın kanunlarını çiğnemiş olabileceklerini vurguladı.

​7 SAYFALIK BİLDİRİ YAYINLANDI 

ABD'de terör faaliyetlerini takip eden SITE tarafından yapılan açıklamada IŞİD'in El hayat dergisinde yayımladığı 7 sayfa bildiride tüm IŞİD sempatizanlarını seçim günü oy kullanmaya giden seçmenleri katletmeye davet ettiğini, bildiride tüm ABD başkanlarının İslam ve Ortadoğu dünyasında sürdürdükleri politikaların lanetlendiğini ve 11 Eylül'e benzer saldırıların sayısının da artması gerektiğine vurgu yapıldığı öğrenildi. Bildiride bunun yanısıra Cumhuriyetçi Parti veya Cumhuriyetçi Parti arasında Müslümanlara ilişkin politikalarda bir farkın bulunmadığı, Müslüman karşıtı İsrail'e destek verdikleri, Guantanamo'da Müslüman tutsaklara işkence edildiği ve Ortadoğu'da kendi çıkarları çerçevesinde Müslümanları katlettiği de vurgulanıyor. ​

'IŞİD'in yayımladığı 7 sayfalık bildirinin başlığı ise 'Mürtedlerin Oyu'. Yayımlanan bildiride ABD seçimlerinin iki farklı adayı Hillary Clinton ve Donlad Trump arasında bulunan tek farkın Clinton'ın politik doğruculuk konusunda daha tutarlı hareket ettiğinden bahsediliyor. Fakat Clinton'ın bir feminist olduğunu ve kadınların yöneteceği bir toplumun kesinlikle başarıyı yakalamayacağı bildiride söz konusu. Trump ise öngörülemez ve düşüncesiz bir politikacı olarak bahsediliyor.

 

 

IŞİD seçim abd hillary clinton donald trump katliam bildiri gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500