IŞİD Lideri: En Çok Onu Özlüyorum

Terör örgütü IŞİD'in yönetici kadrosundan Raşid Kasım, akademisyen Amarnath Amarasingam'a konuştu.

IŞİD Lideri: En Çok Onu Özlüyorum
IŞİD Lideri: En Çok Onu Özlüyorum Tuğba Önkibar
Bu içerik 2085 kez okundu.

Terör örgütü IŞİD'in propaganda videolarında bulunan ve en çok aranan liderlerinden olan 29 yaşındaki Raşid Kasım, ABD'nin Washington kentinde eğitim veren uluslararası ilişkiler uzmanı Amarnath Amarasingam'e internet yoluyla röportaj verdi. Fransa'nın Normandiya bölgesindeki bulunan bir kiliseye gerçekleştirilen saldırıda rahibin öldürülmesiyle de ilgisi bulunan terörist Temmuz'da Fransa'nın Nice şehrinde IŞİD militanı Muhammed Lahouaiej Bouhel'in bir TIR'la gerçekleştirdiği ve 86 kişinin yaşamını yitirdiği canice saldırıyı övdü. Kasım, Fransa'yı terk edip Suriye'deki cihada katılmasından sonra yaşadığı hayatını anlattı.

"ALLAHA DÜŞMAN BİRİNİN KAFASINI KESMEK ZEVKTİR"

İngiliz Daily Mirror gazetesinde yer alan habere göre, Avrupa'da örgütün düzenlediği pek çok terör saldırısında etkisi olduğu bilinen Kasım, Amarasingam'ın, "Kafa keserken neler hissediyorsunuz?" sorusuna "Normalde bir hayvanın kafasını kesmek dahi zordur. Fakar Allah'a düşman birinin kafasını kesmek zevktir" yanıtını verdi.

"TAKİP EDİLİYORDUM"

Bir dönem radikalleştiği için geçen seneye kadar Fransa'da polisler tarafından yakın takibe alındığından bahseden Kasım, "Sabah koşuya çıktığımda polisler sürekli uzaktan takip ediyordu. Farketmemem için saklanıyorlardı ama bu durum çok komikti" dedi.

EN ÇOK KEDİSİNİ ÖZLÜYOR

Kasım Suriye'de cihada katılma kararı almasına ilişkin, "Her şeyi arkada bıraktık. Küçük kızım ve eşimle cebimizde sadece 1500 euro ile buraya geldik. Daha önce bir dönem Türkiye'nin Gaziantep kentinde yaşadık. En çok Gaziantep'te bırakmak durumunda kaldığım harika kedimi özlüyorum" dedi.

raşid kasım ışid fransa gaziantep kedi nice saldırısı gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500