IŞİD'te Seks Kölesi Krizi

İnsanları vahşice katleden, tarihi yapı ve binaları bir saniye duraksamadan yerle bir eden terör örgütü IŞİD içerisinde yeni bir kriz patlak verdi.

IŞİD'te Seks Kölesi Krizi
IŞİD'te Seks Kölesi Krizi Ecem Şenol
Bu içerik 867 kez okundu.

Reuters haber ajansı ve İngiliz Daily Mirror ve The Times gazeteleri, IŞİD’den kaçan kadınların itiraflarına geniş yer ayırdığı haberlerinde IŞİD militanlarının Suriye’den kaçıp mülteci kamplarına sığınan eşlerinin açıklamalarını yayınladı. Yayınlanan açıklamalar ise şok edici gerçekler içeriyordu.

“Rakka’nın umutsuz ev kadınları” olarak lanse edilen IŞİD militanlarının eşleri, teröristlerin kaçırılıp seks kölesi yapılan kadınların bölgede gündem maddesi olduğunu söylerken, cihatçıların, seks köleleri için en iyi giysi ve makyaj malzemesini aldığını ve bunun da kadınlar arasında ‘gerilimi’ yükseltti”ği ifade edildi. Gazeteci Jenan Moussa, Suriye’den kaçan kadınların çoğunun yabancı olduğunu vurguladı. Lübnanlı bir kadın, IŞİD militanı olan kocasının, seks kölelerine ilgi gösterdiği için terk ettiğini ifade etti.

İsmini açıklamayan Lübnanlı kadın, seks kölelerine çok para harcadıklarını ve onlara en iyi makyaj malzemesi, kıyafet ve aksesuarın alındığını ifade ettikten sonra, kendisinin birlikte olduğu adamın telefonuna indirdiği bir seks kölesi uygulaması kullandığını da itiraf etti. Lübnanlı kadın orada fotoğrafları paylaştıklarını ve 2.000 ile 3.000 dolara sattıklarını ve bir bakirenin 10.000 dolara alıcı bulduğunu aktardı.

İngiliz Daily Mirror’da yer alan haberde, kadınların 2014’te ‘halifeliğini’ ilan eden ve yakın zamanda öldüğü iddiaları dünya gündemini meşgul eden Ebubekir el Bağdadi’yi arzuladığı ve ona özel ilgi duyduğu belirtildi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

El Değmemiş Yaylaya Katarlılar Göz Dikti

Lübnanlı Kadın IŞİD Seks Kölesi Para Harcama Kıyafet Terör Örgütü İslami Terör Kıskançlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500