“İşimize Geldiği İçin İzliyorduk”

2002-2014 AKP’den 3 dönem Kütahya milletvekili seçilen TBMM KİT Komisyonu eski Başkanı Hasan Fehmi Kinay, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarını itiraf eder açıklamada bulundu.

“İşimize Geldiği İçin İzliyorduk”
“İşimize Geldiği İçin İzliyorduk” Yaren Yalçın
Bu içerik 1220 kez okundu.

2002-2014 AKP’den 3 dönem Kütahya milletvekili seçilen TBMM KİT Komisyonu eski Başkanı Hasan Fehmi Kinay, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarını itiraf eder açıklamada bulundu.

Hasan Fehmi Kinay, kişisel web sitesinde kaleme aldığı ‘Devlet aklı tamam da ille de siyasi akıl’ başlıklı yazısında, “Ergenekon, Balyoz operasyonlarını biz yönetmedik. O zaman bazı arkadaşlarımız darbecilerin tasfiye edildiğini düşünüyor ve buna seviniyordu. Ama gerçekte bu operasyonların AKP ile bir ilgisi yoktu. Birileri yapıyor, biz de işimize geldiği için sessizce izliyorduk” ifadelerine yer verdi.

Kinay’ın açıklamaları özetle şöyle:

“15 Temmuz gecesi ve sonrası meydanlara koşan bizlerdik. AKP teşkilatları olmasa o meydanları valiler doldurabilir miydi? Milletvekilleri, belediye başkanları, il başkanları olmasa halka olup biteni kim anlatacaktı? Ben, AKP içinde hâlâ FETÖ'cü olduğunu sanmıyorum. 17-25 Aralık sonrası devlet içinde yuvalanmış FETÖ'cülerin olduğu kesin.

Devlet içindeki paralelcilerin tasfiyesi bürokratlar kadar siyasilerin de sorunudur. Devlet içinde devleti de biz kurmadık. Orduya değil partimiz AKP'ye kumpas kuruldu. Bir taraftan 27 Nisan bildirisiyle, 367 garabetiyle, parti kapatma davalarıyla sıkıştırdılar, diğer taraftan bunu yapanları tasfiye ederek paralel yapıyı kurdular. Sonra da MİT Müsteşarı, 17/25 Aralık operasyonları ve 15 Temmuz darbe girişimiyle üzerimize çullandılar.

Şimdilerde geçmişin darbeci generalleri fırsatı ganimete çevirme derdindeler. Şunu bilelim ki Ergenekon, Balyoz operasyonlarını biz yönetmedik. O zaman bazı arkadaşlarımız darbecilerin tasfiye edildiğini düşünüyor ve buna seviniyordu. Ama gerçekte bu operasyonların AKP'yle bir ilgisi yoktu. Birileri yapıyor, biz de işimize geldiği için sessizce izliyorduk. Sonuçta bu operasyonların arkasında paralel yapının olduğu ortaya çıktı. Aynı hataya yine düşebiliriz. Şimdi siyasi akıl yine dışlanıyor. Yine süreci başkaları yönetiyor ve sonrasında kimin yerine kimin geçeceğini bilmiyoruz.

hasan fehmi kinay akp kütahya 15 temmuz fetö ergenekon balyoz 17-25 aralık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500