İsmail Kahraman Yeniden Meclis Başkanı

Meclis Genel Kurulunda 3. ve son tur oylaması sonucunda AKP adayı ve bir önceki dönemin Meclis Başkanı İsmail Kahraman 289 oyla yeniden TBMM Başkanı seçildi.

İsmail Kahraman Yeniden Meclis Başkanı
İsmail Kahraman Yeniden Meclis Başkanı Meltem Yüksel
Bu içerik 597 kez okundu.

Meclis Başkanı seçimi için TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı. Yapılan oylama sonucunda AKP İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman, 26. Dönem 2. Devre için Meclis Başkanlığı görevine yeniden seçildi.

TBMM Başkanlığı için AK Parti İstanbul Milletvekili ve Meclis Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan ve İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu yarıştı. Tamer Dağlı, ilerleyen turlarda Başkanlık Divanı'na sunduğu dilekçe ile adaylıktan çekildi.

Genel Kurul'da, Meclis Başkanlığı seçimi gizli oyla yapıldı. İlk iki oylamada üye tamsayısının 3'te 2'si (367), üçüncü oylamada ise üye tamsayısının salt çoğunluğu (276) arandı. Kahraman, üçüncü tur oylamada üye tamsayısının salt çoğunluğu olan 276'nın üzerinde (289) oy alarak, yeniden Meclis Başkanı seçildi.

 

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Tecavüze Göz Yuman Müdüre Şaka Gibi Ceza

TBMM Meclis Meclis Başkanı Meclis Başkanlığı Seçimleri İsmail Kahraman AKP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500