İsmailağa Cemaatinden Atatürk’e Hakaret

RTÜK yaklaşık 1,5 yıl önce İsmailağa Cemaatinin televizyonu FM TV’de yayınlanan ‘Saklı Gerçekler’ isimli programda katılımcılar, Atatürk için ‘Sahtekar’ imasında bulunduğu kanala uyarıda bulundu.

İsmailağa Cemaatinden Atatürk’e Hakaret
İsmailağa Cemaatinden Atatürk’e Hakaret Meltem Yüksel
Bu içerik 601 kez okundu.

İsmailağa Cemaati'ne ait FM TV’de 25 Ekim 2016’da yayınlanan ‘Saklı Gerçekler’ programı aynı gün bir vatandaş tarafından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne şikayet edildi. Emniyet, şikayeti 7 Temmuz 2017 tarihinde RTÜK'e iletti. Konuyla ilgili uzman raporu hazırlandı.

Saffet Umul'un sunduğu ve Murat Bayaral ile Hikmet Kahraman'ın konuk olduğu programda, Atatürk'ün “Size ölmeyi emrediyorum” sözü ile Çanakkale'de 400 bin kişiyi ölüme gönderildiği iddia edilirken, Atatürk için ‘'Senin mide bulandırıcı işlerin var'' ifadesi kullanıldı. Atatürk'ün malvarlığı için de, ‘'Beylerbeyi Sarayı'nda makara yapayım, ölürken devlete bağışlayayım, çalmadım canım'' gibi çirkin sözlere yer verildi.

Meltem Özgenç'in haberine göre hazırlanan uzman raporunda şu ayrıntılara yer verildi;

“Çanakkale Savaşı konuşulurken ‘Hilafet’in 400 bin silahsız cengaverine bilerek size ölmeyi emrediyorum dedi. Hilafetin ve saltanatın gerçek askerlerinin kıyımı yapıldı orada’. Filistin’de 65 bin askerimiz 365 bin topla esir bırakıldı’ deniliyor. Atatürk’ü Koruma Kanunu eleştirilirken, ‘Senin hakkında koruma yasaları var. Demek ki mide bulandıracak işlerin var’ deniliyor. Atatürk’ün mal varlığı konuşulurken ise ‘Sultan Vahdettin Han tüm Sarayı boşaltabilecekken kendine yetecek kadarını aldı. Atatürk asker maaşıyla bu kadar mal varlığını nasıl yaptı. Neymiş ölürken bağışlamış’ deniyor.”

Üst Kurul bu sözler nedeniyle kanalın “Devletin arlık ve bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, Atatürk ilke ve inkılaplarına aykırı olamaz” maddesini ihlal ettiğine karar verdi. Aynı maddeden bir ihlal daha olursa kanalın lisansının iptal edileceği öğrenildi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Diyanet Artık Her Yerde

İsmailağa Cemaati Atatürk FM TV Saklı Gerçekler Mustafa Kemal Atatürk RTÜK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Naz123     0000-00-00 Bu nedir ya kim oluyorlarda Atatürk’ü eleştirebiliyorlar ve onun hakkında böyle konuşabiliyorlar Allah bizi böyle pislik içinde olan insanlardan korusun bunlar dini kullanarak insanları sömürüyorlar tek yaptıkları şey...