İspanya Yüksek Mahkemesi'nden Yeni Karar

İspanya Yüksek Mahkemesi, Belçika'da bulunan Eski Katalonya Başkanı Carles Puigdemont ve eski kabinesinin 4 üyesi hakkında daha önce çıkarılan uluslararası yakalama kararını geri çektiğini duyurdu.

İspanya Yüksek Mahkemesi'nden Yeni Karar
İspanya Yüksek Mahkemesi'nden Yeni Karar Meltem Yüksel
Bu içerik 467 kez okundu.

İspanya Yüksek Mahkemesi salı günü yaptığı açıklamada, Katalonya eski lideri Carles Puigdemont ve dört kabine üyesi hakkındaki tutuklama emrinin kaldırıldığını açıklamıştı.

İspanya Yüksek Mahkemesi, devlete karşı başkaldırma, ayaklanma ve kamu malını kötüye kullanmakla suçlanan eski Katalonya Özerk Yönetim Hükümeti Başkanı Carles Puigdemont hakkındaki uluslararası tutuklama ve iade talebini geri çektiğini duyurdu.

Dün, Belçika mahkemesinin, eski Katalonya özerk yönetimi Başkanı Carles Puigdemont ve 4 eski bakanın İspanya'ya iade edilip edilmemesine ilişkin kararını 14 Aralık'ta vereceğini duyurmuştu. Puigdemont ve 4 eski bakan, haklarındaki tutuklama ve iade talebi yüzünden Belçika'da ikinci kez mahkemeye çıktı.

Başkent Brüksel'deki mahkeme binasına sabah saatlerinde gelen eski Katalan yöneticiler, içeride yaklaşık 4 saat kalmış ve Puigdemont'un avukatı Paul Bekaert, duruşma sonunda yaptığı açıklamada, mahkemenin eski Katalan yöneticiler hakkındaki iade talebine ilişkin kararını 14 Aralık'ta vereceğini açıklamıştı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Graham Fuller Hakkında Yakalama Kararı

İspanya Katolanya Carles Puigdemont Brüksel İspanya Yüksek Mahkemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500