İsrail’den Küstah Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail'in Mescid-i Aksa'daki uygulamalarına yönelik tepkisi karşısında, İsrail'den cevap gecikmedi.

İsrail’den Küstah Açıklama
İsrail’den Küstah Açıklama Meltem Yüksel
Bu içerik 615 kez okundu.

Ak Parti’nin TBMM grup toplantısında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Osmanlı'nın elinden çıkmasıyla birlikte başlayan Kudüs'ün sıkıntılı günlerinin bölgede İsrail devletinin kuruluşuna yönelik hadiselerle birlikte adeta kâbusa dönüştüğünü söylemesi üzerine İsrail hükümetinden açıklama geldi.

İsrail Dışişleri sözcülüğünün resmi Twitter hesabından yapılan ve Türkiye’yi hedef alan açıklamada, Erdoğan kendi ülkesinin zor sorunlarıyla ilgilense daha iyi olur ifadesi kullanıldı. Kudüs’teki Müslümanların azınlık ve Kudüs’ün de Yahudilerin başkenti olduğunu iddia edilen açıklamada, Osmanlı İmparatorluğu günlerinin geçtiği, Kudüs geçmişte de, şimdi de, gelecekte de her zaman Yahudilerin başkenti olacağını belirtildi. Kudüs'teki yönetimin geçmişte uygulanan yönetmelerden çok farklı oldu güvenliğe, serbestliğe, ibadet özgürlüğüne ve tüm azınlıkların haklarına saygılı davranıldığı, cam saraylarda yaşayanların, atılan taşlara karşı dikkatli olmaları söylendi.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Efsane Kaptan Hülya Erçin Hayatını Kaybetti

AKP Cumhurbaşkanı Dışişleri Bakanlığı İsrail Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Twitter Kudüs Mescid-i Aksa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500