İstanbul Valiliği'nden Şaşırtan Miting Açıklaması

İstanbul Valiliği daha önce çok fazla yapmadığı bir şey yaparak kalabalık bir organizasyonun kişi sayısını açıkladı. Polisin etkinliğe katılan sayısını 1,6 milyon olarak açıklamasına rağmen valilik kişi sayısını 175 bin olarak açıkladı.

İstanbul Valiliği'nden Şaşırtan Miting Açıklaması
İstanbul Valiliği'nden Şaşırtan Miting Açıklaması Ecem Şenol
Bu içerik 605 kez okundu.

Daha önceki kalabalık organizasyonlarda kalabalık sayısını açıklamayan İstanbul Valiliği adalet mitingine 175 bin kişinin katıldığını belirtti. Polis etkinliğe 1,6 milyon kişinin katıldığını açıklamıştı. Melih Gökçek ise 82 bin kişinin etkinlikte olduğunu yazdı. Valilik Melih Gökçek'ten daha yüksek bir rakam verdi.

İstanbul Valiliği polisin açıklamasına göre en az 1,6 milyon kişinin katıldığı adalet mitingine 175 bin kişinin katıldığını açıkladı.

Daha önce siyasi partilerin düzenlediği mitinglerle ilgili olarak Valilik’ten kalabalığa ilişkin bir açıklama gelmezken adalet mitingi bittikten çok kısa bir süre sonra Valilik 175 bin kişinin mitinge geldiğini belirtti.

İstanbul’a düzenlenen adalet mitingine kaç kişinin geldiği tartışmalarını ilk olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek ateşledi. Gökçek Ankara’dan attığı tweette mitinge 82 bin kişinin katıldığını belirtti.

Hükümete yakın yayın organları aynı alanda 3 sene önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı mitinge 2,5 milyon kişinin katıldığını belirtmişti. İstanbul’da daha önce düzenlenen büyük mitingler için Valilik’in sayı açıklamaması ise dikkat çekti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Göksel Gümüşdağ'dan Flaş Açıklamalar

İstanbul Valiliği Maltepe Mitingi Açıklama Kişi Sayısı Organizasyon Valilik Kalabalık Melih Gökçek Cumhurbaşkanı Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500