İstanbul Valiliği'nden Yasak

İstanbul Valiliği'nin yaptığı açıklamada, M16, AK-47 (Kalaşnikof) ve G3 benzeri uzun namlulu harp silahlarına benzeyen av tüfeklerinin taşınması ve kullanılmasının yasaklandığı belirtildi.

İstanbul Valiliği'nden Yasak
İstanbul Valiliği'nden Yasak Tuğba Önkibar
Bu içerik 1061 kez okundu.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, M16, AK-47 (Kalaşnikof) ve G3 gibi uzun namlulu harp silahlarına benzeyen av tüfeklerinin taşınması ve kullanılmasının yasaklandığı belirtildi.

İstanbul Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “M-16, AK-47 ve G3 gibi uzun namlulu ve tam otomatik atış yeteneğini haiz silahlara benzer av tüfeklerinin bulunduğu, bu silahları taşıyanlarla ilgili olarak avcı-terör örgütü mensubu ayırımı konusunda tereddütler yaşanabileceği, uzun namlulu ve tam otomatik harp silahına benzerliğinin yanlış anlamalara ve müessif olaylara sebebiyet verebileceği değerlendirilmiştir.

İlimizde meydana gelen terör eylemleri de dikkate alınarak genel güvenlik ve kamu düzenini korumak, meydana gelebilecek müessif olayları önlemek amacıyla M16, AK-47 (Kalaşnikof) ve G3 gibi uzun namlulu harp silahlarına benzeyen av tüfeklerinin İstanbul İli Mülki sınırları içerisinde taşınması ve kullanılması 2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanunun 11. Maddesinin (i) bendi hükmüne istinaden Olağanüstü Hal süresince yasaklanmasına karar verilmiştir.”

HABERBIX ÖNERIYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

"Bu Zihniyet Aydınlığa Özgürlüğe Karşı"

İstanbul Valiliği Av Tüfekleri Kalaşnikof Terör Gündem Yasak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500