İstanbul ve Ankara'da Uçuş Yasağı

Bugün, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünden dolayı yapılacak etkinlikler, İstanbul ve Ankara'da görerek uçuş yapan sivil uçak ve helikopterlere uçuş yasağı getirilmesine neden oldu.

İstanbul ve Ankara'da Uçuş Yasağı
İstanbul ve Ankara'da Uçuş Yasağı Başak Tatar
Bu içerik 968 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle düzenlenecek etkinlikler kentte pek çok sınırlamayı da peşinden getirdi. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün ve bazı yolların trafiğe kapatılmasının ardından şimdi de İstanbul ve Ankara'da görerek uçuş yapan sivil uçak ve helikopterlere uçuş yasağı getirildi.

Büyükçekmece’den Sabiha Gökçen Havalimanı'na kadar geniş bir alanı kaplayan yasak, bugün saat 15.00'te NOTAM yani havacılara bilgi notuyla bildirildi. Notta, İstanbul ve Ankara'da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafınca görevlendirilen devlet hava araçları, ambulans, şehit nakli, arama-kurtarma, organ nakli ile İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş kalkış yapan ve geçiş müsaadesi olan sivil trafikler hariç görevli olmayan devlet hava araçlarının ve tüm sivil görerek trafiklerinin bölgeye yaklaşmasına, girişine ve kalkışa müsaade edilmeyeceği belirtildi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

FETÖ'nün Ergenekon Kumpasına İlk Operasyon

 

15 temmuz darbe girişim uçuş istanbul ankara yasak etkinlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500