İstanbul Zabıta Daire Başkanı'ndan Bayıltan Dayak

Dün sosyal medyaya düşen bir video izleyen herkesi şok içinde bıraktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, kızdığı zabıta memuruna, bütün arkadaşlarının gözü önünde önce bağırıp çağırdı, ardından da dövdü. Ekmek kapısını kaybetmek istemeyen zabıta memuru ise gördüğü şiddet karşısında hazır olda bekledi ama daha sonra dayanamayıp bayıldı.

İstanbul Zabıta Daire Başkanı'ndan Bayıltan Dayak
İstanbul Zabıta Daire Başkanı'ndan Bayıltan Dayak Meltem Yüksel
Bu içerik 341 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Dün sosyal medyaya düşen bir video izleyen herkesi şok içinde bıraktı. Yaklaşık bir hafta önce yaşanan olayda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, kızdığı zabıta memuruna, bütün arkadaşlarının gözü önünde önce bağırıp çağırdı, ardından da dövdü. Ekmek kapısını kaybetmek istemeyen zabıta memuru ise gördüğü şiddet karşısında hazır olda bekledi ama daha sonra dayanamayıp bayıldı.

Zabıta memurlarına, 'Şiddete karşı eğitim veriyoruz' diyen İBB Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali'nin personelini dövdüğü görüntüler herkesin hem sinirlendirdi hem de şok etti. İstanbul Kartal Zabıta Merkezi'nde yaşanan olayda iddiaya göre; Karali bir zabıta memurunun emniyet şeridini kullandığını gördü. Bunun üzerine ismi öğrenilemeyen zabıta memurunu yanına çağırarak önce sert bir şekilde bağırmaya başladı ardından gözü dönmüş şekilde memuru tokatlamaya başladı. Tüm çalışma arkadaşlarının önünde üstünün saldırısına uğrayan zabıta memuru işini kaybetmemek için hazır olda bekledi ve ekip arkadaşları ise yaşananları sessizce izlemekle yetindi.

Yaşanan skandal olayın ardından arkasını dönüp giden Karali, giderken de bağırmaya devam etti. Şiddete uğrayan zabıta memuru ise birkaç adım attıktan sonra yere yığıldı. Çalışma arkadaşları olay yerine ambulans çağırdı. Hastaneye kaldırılan zabıta memuru darp raporu aldı ve Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali hakkında soruşturma açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İBB Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali'nin bir zabıta memuruna bağırıp ardından şiddet uygulamasına ilişkin Twitter hesabından açıklama yaparak görevden uzaklaştırılıp hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti.

 

 

 

 

 

HABEROX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Süper Bilgisayar’dan Bayern Münih-Beşiktaş Skoru

İstanbul İstanbul Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali Dayak Zabıta Memuru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500