İstanbullular Dikkat! Kar Kapınızda

Bugünden itibaren İstanbul soğuk havanın etkisi altına giriyor. Özellikle Salı ve Çarşamba gecesi şehrin yüksek kesimlerinde kar yağışı olabileceği tahmin ediliyor.

İstanbullular Dikkat! Kar Kapınızda
İstanbullular Dikkat! Kar Kapınızda Meltem Yüksel
Bu içerik 895 kez okundu.

İstanbul'da hava sıcaklıkları bugünden itibaren azalmaya başlıyor. İstanbul'a pazar, pazartesi ve salı günleri yağmurun yağacağı bekleniyor.

Sıcaklıkların hızla düşeceği Salı ya da Çarşamba gecesi şehrin yüksek bölgelerinde kar yağışı görülebileceği tahmin edilirken, Meteoroloji verilerine göre Salı günü Bolu ve Karabük'te kar yağışı, Kırklareli, Bilecik, Kütahya, Çankırı, Kastamonu'da karla karışık yağmur olabileceği yönünde.

Şehir merkezinde ise meteorolojik modeller farklı tahminlerde bulunuyor. Model verilerinin büyük bir kısmı soğuk havanın sınırda kalacağını ve bu yüzden şehir merkezinde yağmurlu bir havanın olacağını belirtirken, bazı modellerde ise düşük bir ihtimal de olsa şehir merkezinde karla karışık yağmur ve kar yağışının görülebileceği belirtiliyor.

İstanbul’da kuvvetli rüzgarla birlikte hafta ortası sıcaklıkların gündüz 6-7 derecelere, gece ise 2-3 derecelere kadar düşmesi tahmin ediliyor.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Nazlı Ilıcak ve Altan Kardeşler İçin Karar Verildi

İstanbul Bolu Kar Meteoroloji Meteoroloji Genel Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500