İstanbul’u Eyaletlere Ayırmış

FETÖ/PDY’nin İstanbul yapılanmasını Anadolu Eyaleti, Suriçi Eyaleti, Surdışı Eyaleti ve Boğaziçi Eyaleti şeklinde 4’ böldüğü ortaya çıktı.

İstanbul’u Eyaletlere Ayırmış
İstanbul’u Eyaletlere Ayırmış Yaren Yalçın
Bu içerik 944 kez okundu.

FETÖ/PDY’nin İstanbul yapılanmasını Anadolu Eyaleti, Suriçi Eyaleti, Surdışı Eyaleti ve Boğaziçi Eyaleti şeklinde 4’e böldüğü ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen operasyon çerçevesinde, FETÖ’nün Boğaziçi Eyalet Sorumlusu oldukları öne sürülen şüphelilere operasyon düzenlendi. 11 farklı ilde yapılan operasyonda 11 kişi gözaltına alınırken, bazı şüphelilerin ev ve iş yerlerinde arama yapıldı. Aramalarda bazı dökümanlara el konuldu.

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce düzenlenen operasyonda gözaltına alınan kişilerin FETÖ’nün Boğaziçi Eyalet Bölgesi olarak belirlediği Beşiktaş, Sarıyer, Şişli, Beyoğlu ve Kağıthane ilçelerinden sorumlu eyalet imamları oldukları iddia ediliyor.

FETÖ üyesi olmak suçundan hakkında işlem yapıldığı öğrenilen şüphelilerin, örgütün İstanbul yapılanmasını Suriçi Eyaleti, Surdışı Eyaleti, Anadolu Eyaleti ve Boğaziçi Eyaleti olmak üzere 4’ ayırdığı tespit edildi. Örgütün ayrıca Boğaziçi Eyaleti’ni de Beşiktaş, Sarıyer, Şişli, Beyoğlu ve Kağıthane şeklinde 5 ilçeye ayırdıkları kaydedildi.

fetö/pdy anadolu eyaleti boğaziçi eyaleti fetö eyalet imamları beşiktaş sarıyer şişli beyoğlu savcılık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500