İstanbul’u Sel Götürüyor

İstanbul'da dün gece yarısı başlayan şiddetli yağmur, etkisini bu sabah da sürdürmeye devam ederken kentte birçok yeri su bastı, yollarda araçlar mahsur kaldı. AKOM ise vatandaşları sel riskine karşı uyardı.

İstanbul’u Sel Götürüyor
İstanbul’u Sel Götürüyor Başak Tatar
Bu içerik 850 kez okundu.

Trafik yoğunluğunun yüzde 69'a ulaştığı İstanbul’da, şiddetli yağmurla güne başlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise kentte etkili olan yağış ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Sabah 07.00 sıralarında başlayan yağışın, şehri etkisi altına aldığı belirtilirken; son meteorolojik verilere göre metrekareye 65 kilogram yağış düştüğü ve yağışla birlikte saatte rüzgârın hızı 70-80 km-s kadar çıktığı kaydedildi.Yağışlar Silivri, Büyükçekmece, Başakşehir, Üsküdar, Şişli, Fatih, Bakırköy bölgelerinde etkili oldu. İBB ekiplerinin alarma geçmesiyle İtfaiye Yol Bakım Onarım Daire Başkanlığı, İSKİ ve İstaç ekiplerinin su baskını olan bölgelerde çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.
 Yağmur tüm şehri kaplarken, bu durum ulaşım seferlerini de etkiledi; bazı metro seferleri geçici olarak durduruldu. 18.07.2017 10.30 itibariyle raylı sistem hatlarındaki işletme durumu ise şu şekilde açıklandı;

M1 hattında Yenikapı - Bakırköy istasyonları arasında sefer yapmazken Otogar - Kirazlı / Bakırköy- Havalimanı arasında seferler durdurulmadı. T1 ve T3 hattının tamamında, Eyüp- Pierre Loti teleferik hattında da seferler iptal edildi.Taksim İstasyonu Gezi Parkı çıkışı yolcu alımına kapatıldığı; diğer girişlerden yolcuların istasyona girebildiği ifade edildi. T4, M3, M2, Füniküler ve Maçka teleferik hatlarında ise herhangi bir sefer aksaması olmadığı aktarıldı.

Seferler durdurulurken Zeytinburnu ve Bayrampaşa metro istasyonlarını su bastı. Avrasya Tüneli’nin Anadolu-Avrupa Yönü olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süreyle kapatıldı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi de İstanbulluları sel riskine karşı uyardı. AKOM'un Twitter hesabından yapılan açıklamada ''İstanbul bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Sel riski ve fırtınaya dikkat! Yağmur ile birlikte hava serinliyor'' ifadeleri kullanıldı.

Yağmur yağdığında denizle karanın birleşerek ender görüntülerin ortaya çıktığı Üsküdar’da ise bazı noktalarda biriken su insan boyunu aştığı için bazı yurttaşların yüzerek yolda ilerlediği görüldü.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Haberi Yayınlanmayan AA Muhabiri İstifa Etti
istanbul yağmur trafik hava durumu uyarı sel kent
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500