İstanbul’un Büyük Patronlarına CHP’den Teklif

CHP 2019’da yapılacak olan yerel seçimler için sahalara inmeye başladı. Partinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için iş adamı Ali Koç ve eski TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner’e teklif götüreceği söylendi.

İstanbul’un Büyük Patronlarına CHP’den Teklif
İstanbul’un Büyük Patronlarına CHP’den Teklif Meltem Yüksel
Bu içerik 1453 kez okundu.

CHP'nin 2019 yerel seçimleri için İstanbul'da patronlara adaylık teklif edeceği belirtildi. Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için Ali Koç ile eski TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner’in isimleri geçiyor.

Parti yönetiminin, 2019 yerel seçiminde belediye başkanlığı veya belediye meclis üyeliği düşünenlerin kurultay sürecinde partinin il ve ilçe yönetimlerinde görev almamalarına yönelik bir karar almayı planladığı öğrenildi. Eğer bu yönde karar çıkarsa, il ve ilçelerde görev alanlar 2019 yerel seçiminde aday olamayacak.

Düzgün Karadaş'ın haberine göre, 2014 senesindeki yerel seçimde Ankara’da Mansur Yavaş ile yarışan CHP, seçimin ardından CHP’den istifa etse de yine Yavaş'ı aday yapmayı düşünüyor. Ankara'nın diğer adayları ise eski Ankaragücü Başkanı Cengiz Topel Yıldırım ile Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar.

İzmir’de mevcut başkan Aziz Kocaoğlu’nun yeniden aday olmak istemesi halinde CHP’den itiraz gelmeyeceği iddia edildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kocaoğlu yerine bir kadın aday çıkarabileceği düşünülüyor.

Ayrıca İzmir için eski il başkanı Alaattin Yüksel, CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in adı geçiyor.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Akbük Cayır Cayır Yanıyor

CHP İstanbul Ümit Boyner Ali Koç 2019 Yerel Seçimler Seçim İzmir Ankara Kemal Kılıçdaroğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500