İşte O Babayiğitler

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobili üretecek beş şirketi “Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu Tanıtım” toplantısında açıkladı.

İşte O Babayiğitler
İşte O Babayiğitler Meltem Yüksel
Bu içerik 488 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobili üretecek şirketleri açıkladı ve Külliye’de imzalar atıldı. Buna göre Türkiye’nin yerli otomobilini Turkcell, BMC, Kıraça Holding, Zorlu Holding ve Anadolu Grubu üretecek.

Erdoğan konuşmasında, “Mademki bu babayiğit arkadaşlarımız ellerini taşın altına soktular bizlere de destek vermek düşer. İlk otomobilin bedelini ödemek şartıyla da ilk taliplisi benim, engellerin aşılması durumunda Cumhurbaşkanı olarak bizzat yanınızda yer alacağımı belirtmek isterim. Hatta gerekiyorsa Cumhurbaşkanlığında da bir ekibi görevlendireceğimi belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı yerli otomobili üretecek olan firmaları babayiğit olarak nitelendirip şu şekilde açıkladı; “Ortak girişim grubunda yer alan şirketlerden ilki Anadolu Grup’tur. Harf sırasına göre ikinci babayiğidimiz BMC’dir. Kendilerini tebrik ediyorum. Üçüncü Babayiğidimiz ise Kıraça Holding’tir. Kıraça Hoşding yenilikçiliği ile kısa sürede sektörde hakettiği yeri aldı. Kendilerini tebrik ediyorum. Dördüncü babayiğidimiz Turkcell grubudur. Bu kuruluşumuzu da tebrik ediyorum.  Beşinci ve son babayiğidimiz Zorlu Holding’tir”

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Erdoğan’dan CHP’li Tezcan'a Suç Duyurusu

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yerli Otomobil Turkcell BMC Kıraça Holding Zorlu Holding Anadolu Grubu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500