İşte THY'nin Yeni Patronu

2005 yılından itibaren THY'de Genel Müdürlük görevi yapan Temel Kotil uzay çalışmalarıyla ilgileneceği için görevinden ayrılmasının ardından, Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü’ne Sival Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi atandı.

İşte THY'nin Yeni Patronu
İşte THY'nin Yeni Patronu Tuğba Önkibar
Bu içerik 1051 kez okundu.

THY'deki kariyerine 2003'te teknik genel müdür yardımcılığıyla başlayan 2015'te ise THY Genel Müdürlüğü'ne atanan Temel Kotil'in Türk Hava Yolları ile yollarının ayrıldığı duyruldu. Türk Hava Yolları'nın yeni patronu ise Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi oldu. 

Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamada şu şekilde:

"Ortaklığımız Genel Müdürü Sn. Doç. Dr. Temel KOTİL'in, Genel Müdürlük görevinden emekli olması sebebiyle münhal bulunan Genel Müdürlük makamına Sayın Bilal EKŞİ'nin istihdam edilmesine karar verilmiştir. Sayın Doç. Dr. Temel KOTİL'in 21.10.2016 tarihinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği görevinden istifa etmesiyle, münhal bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine; Ana Sözleşmenin 10. Maddesi gereği ilk Genel Kurul toplantısında onaya sunulmak üzere, Sayın Bilal EKŞİ'nin atanması kararı alınmıştır. Bunun yanısıra Ortaklığımıza Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Sayın EKŞİ'nin, Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atanmasına da karar verilmiştir."

THY genel müdür bilal ekşi temel kotil atama sivil havacılık genel müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500