İşte UEFA’nın 7. Başkanı

Slovenya Futbol Federasyonu Başkanı Aleksander Ceferin, UEFA Kongresi’nde yapılan başkanlık seçimini 42 oy alarak kazandı.

İşte UEFA’nın 7. Başkanı
İşte UEFA’nın 7. Başkanı Yaren Yalçın
Bu içerik 614 kez okundu.

 

Slovenya Futbol Federasyonu Başkanı Aleksander Ceferin, UEFA Kongresi’nde yapılan başkanlık seçimini 42 oy alarak kazandı.

Aleksander Ceferin, Yunanistan’ın başkenti Atina’daki Grand Resort Lagonissi Otel’de düzenlenen 12. Olağanüstü UEFA Kongresi’nde 55 ülkenin 42’sinin oyunu alarak UEFA’nın yeni başkanı oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Slovenya Futbol Federasyonu Başkanı Aleksander Ceferin ile Hollanda Futbol Federasyonu Başkanı Michael van Praag’ın seçim yarışında Ceferin’i destekliyordu.

Oylama sırasında konuşma yapan Ceferin, 1992 yılından bu yana avukat olduğunu ve birçok müvekkilini futbolla beraber tanıdığını söyledi. “Bana göre en iyi futbolcu Cristiano Ronaldo. En iyi teknik direktör Carlo Ancelotti. En iyi stadyum ise Allianz Arena” diyen Ceferin, kendi kararıyla başkanlığa aday olduğunu belirtti ve “Bu kadar destek olduğunu görünce işim daha da kolaylaştı. İnsanlar yeni yüzler ve değişiklikler görmek istiyor” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu, 12. Olağanüstü UEFA Kongresi’nde başkanlığa seçilen Slovenya Futbol Federasyonu Başkanı Aleksander Ceferin’i tebrik etti. TFF’den yapılan açıklamada, "UEFA’nın bugün Atina’da yapılan olağanüstü kongresinde 42 oy alarak başkanlığa seçilen Aleksander Ceferin’i tebrik eder, görevinde başarılar dileriz” ifadeleri yer aldı.

uefa aleksander ceferin uefa kongresi slovenya atina tff
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500