İyi ki Sevmemiş!

Efsane halterci Naim Süleymanoğlu, Fethullah Gülen’le ilgili bir iddia bulundu. Süleymanoğlu, Gülen cemaatinin hakkında olumsuz haberler yaptırmasının nedenini anlattı.

İyi ki Sevmemiş!
İyi ki Sevmemiş! Yaren Yalçın
Bu içerik 1590 kez okundu.

Efsane halterci Naim Süleymanoğlu, Fethullah Gülen’le ilgili bir iddiada bulundu. Süleymanoğlu, Gülen cemaatinin hakkında olumsuz haberler yaptırmasının nedenini anlattı.

Fethullah Gülen'in "Sevmem" dediği, eski olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu, rekortmen halterci Naim Süleymanoğlu, "İyi ki sevmemiş. Zaten ben de kendisini hiç sevmem. Benim Uluslararası Halter Federasyonu yönetim kurulu üyesi olmamı engelledi. Delegeleri ağırlayıp, ayarladı bana oy verdirmedi" şeklinde konuştu.

Naim Süleymanoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Fethullah Gülen, 1990’da aranırken Burdur’da yakalanıp İstanbul’a getiriliyor. Onu sorgulayan kişi de, şu an emekli olan MİT’çi bir akrabam. İfadesinde ‘Tansiyon ve şeker hastasıyım’ demiş. Bir süre sonra da Ankara’dan gelen bir telefonla serbest bırakılmış. Benim akrabam da birkaç tokat vurmuş. Akrabam olduğunu öğrenince bana karşı olumsuz haberler yaptırmaya başladı.

1990'lı yıllarda spor camiasından bunlarla direkt veya dolaylı olarak çok sayıda insan sohbetlerine gidip onlara yakınlık gösteriyordu. Beni hem koruma polisim hem de devletin önemli yerlerinden vatansever tanıdıklarım, 'Sakın toplantılarına katılma. Dikkatli ol. Sen şimdi gündemdesin. Dünya, Türkiye seni konuşuyor. Bunların şovuna alet olma' diyerek uyardı. FETÖ toplantılarına katılmadığım için beni hedef seçtiler. İlerleyen dönemlerde koruma polisim alındı. Önemli yerlerde yöneticilik yapmamı engellediler. Tekliflerine hayır deyince bana kafayı taktılar."

naim süleymanoğlu fetö mitçi akrabam gülen cemaati gündem son dakika haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500