İYİ Parti’de İstifa Depremi

İYİ Parti kurucuları Yusuf Halaçoğlu, Nevzat Bor ve Özcan Yeniçeri İYİ Parti'den istifa etti.

İYİ Parti’de İstifa Depremi
İYİ Parti’de İstifa Depremi Meltem Yüksel
Bu içerik 4643 kez okundu.

İYİ Parti’de kurucu üyeler Nevzat Bor, Prof. Dr. Özcan Yeniçeri ve GİK üyesi Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, yaptıkları yazılı açıklamada, hem parti görevlerinden hem de, İYİ Parti’den istifa ettiklerini duyurdu.

Ortak basın toplantısında açıklamada bulunan Halaçoğlu, “Sergilenen tavırlar Kurultay’da bir şekilde değişimin olmayacağını göstermektedir. Ben veya bir kişi üzerine oturan bir siyasi harekete karşı verdiğimiz mücadelenin aynının tekrarlandığını görmek bizi son derece üzmüştür. Bu sebeple böyle bir siyasi anlayış içinde olumlu bir sonuca ulaşmanın mümkün olmayacağına karar vermiş bulunuyoruz ve gerek partideki tüm görevlerimizden, gerekse İYİ Parti’den istifa ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“MHP’ye geri dönecek misiniz” şeklinde soru gelmesi üzerine Halaçoğlu; “Hiçbir partiye gitmemiz, dönmemiz söz konusu değil” cevabını verdi.

İstifa kararı almadan önce Genel Başkan Akşener ile görüşmediklerini söyleyen Halaçoğlu, “Akşener ile milletvekilliği listesi hazırlanmasından sonra hiç konuşmadık. Liste dolayısıyla kırgınlığım yok” dedi.

MHP'den istifa ederek, İYİ Parti'nin kuruluşundan itibaren Genel Başkan Meral Akşener'in yanında olan Halaçoğlu, 26. Dönemde İYİ Parti'nin Meclis'teki 5 milletvekilinden biriydi. Halaçoğlu, 24 Haziran'da yapılan seçimde partisinin listesinde milletvekili adayı olarak yer alamamıştı.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehitler İçin Kur'an Okudu

İYİ Parti Yusuf Halaçoğlu Nevzat Bor Özcan Yeniçeri Meral Akşener İstifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ali Babacan’ın FETÖ Soruşturmasında Gelişme
Ali Babacan’ın FETÖ Soruşturmasında Gelişme
Eljif Elmas Piyangosu
Eljif Elmas Piyangosu