İYİ Parti’nin Başkan Adayları Belli mi Oldu?

İYİ Parti'nin 2019 yerel seçimlerindeki belediye başkan adaylarından bazılarının belli olduğu iddia edildi.

İYİ Parti’nin Başkan Adayları Belli mi Oldu?
İYİ Parti’nin Başkan Adayları Belli mi Oldu? Meltem Yüksel
Bu içerik 518 kez okundu.

İYİ Parti’nin büyükşehir belediye başkan adaylarının isimlerinin belli olduğu iddia edildi. NTV’nin haberinde; partinin İstanbul’da Ümit Özdağ’ı, İzmir’de Şengül Hablemitoğlu’nu, Adana’da İsmail Koncuk’u, Muğla’da Behçet Saatçi’yi, Balıkesir’de ise İsmail Ok’u aday gösterdiği belirtildi. Bu kulis haberi sonrası gözler İYİ Parti’nin Genel Merkezi’ne çevrildi.

Ancak listede ismi bulunan isimlerden Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi iddiaları yalanladı. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Saatçi “Şahsımın Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığıyla ilgili ulusal medyada yer alan haberler gerçeği yansıtmıyor. Tamamıyla provokasyona ve ajitasyona yöneliktir. İYİ Parti Genel Merkezi tarafından konuyla ilgili açıklama yapılacaktır” dedi.

İYİ Parti’nin Konya’da düzenlenen İyilik Kervanı programına katılan Adana Milletvekili İsmail Koncuk, kaynağı belli olmayan haberleri etik ve doğru bulmadığını belirterek;  “Benim, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olmak gibi ne bir açıklamam ne de böyle bir niyetim yok. Bunu Konya’dan ifade ediyorum” dedi.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yeni Havalimanında Diyanet Rüzgarı

İYİ Parti Ümit Özdağ Meral Akşener İsmail Ok Seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Günün Özeti
Günün Özeti
15 Temmuz Afiş Tartışması
15 Temmuz Afiş Tartışması