İzmir’de Eğitim Uçağı Düştü

İzmir Çiğli İkinci Ana Jet Üssü'nden kalkış yapan SF-260D tipi eğitim uçağı kalkışından 23 dakika sonra düştü. Uçakta bulunan 2 pilot şehit olduğu belirtildi.

İzmir’de Eğitim Uçağı Düştü
İzmir’de Eğitim Uçağı Düştü Meltem Yüksel
Bu içerik 520 kez okundu.

Bugün saat 11.00 civarında içinde 2 pilot askerin bulunduğu askeri eğitim uçağı, kalkıştan kısa süre düştü. Olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve arama- kurtarma ekibi sevk edilirken, 2 pilotun şehit olduğu belirlendi.

TSK tarafından yapıla açıklamada; "16 Şubat 2018 tarihinde saat 10.26’da konuşlu bulunduğu Çiğli/İzmir 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığından tecrübe uçuşu maksadıyla içinde iki pilot ile kalkış yapan bir SF-260D eğitim uçağımız ile saat 10.49 civarında radar irtibatı kesilmiştir. Müteakiben başlatılan arama kurtarma faaliyeti neticesinde havaalanının 3 km kuzeyinde uçağımızın enkazına ve iki kahraman personelimizin naaşlarına ulaşılmıştır. Kaza Kırım İlk Değerlendirme Heyeti tarafından bölgeye intikal edilerek olay inceleme faaliyetlerine başlanmıştır. Bu elim kaza neticesinde şahadet mertebesine erişen kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet değerli aile fertlerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz" ifadelerine yer verildi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

İzmir Uçak Askeri Uçak TSK Çiğli İkinci Ana Jet Üssü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500