İzmir'de Hain Saldırı

İzmir Bayraklı’da Adliyenin C kapısı önünde bombalı araçla saldırı düzenlendi. İlk belirlemelere göre 11 kişi yaralanırken, 1 polis memuru ile 1 adliye çalışanı şehit oldu.

İzmir'de Hain Saldırı
İzmir'de Hain Saldırı Yaren Yalçın
Bu içerik 1245 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

İzmir Bayraklı’da Adliyenin C kapısı önünde bombalı araçla saldırı düzenlendi. İlk belirlemelere göre 11 kişi yaralanırken, 1 polis memuru ile 1 adliye çalışanı şehit oldu.

Resmi kaynaklardan henüz teyit edilemeyen bilgilere göre, patlamanın ardından 3 terörist polisle çatışmaya girdi. İki teröristin olay yerinde öldürüldüğü, üzerinde canlı bomba olma ihtimaline karşı polislerin çevredeki insanları uzaklaştırdığı, 1 teröristin kaçtığı öğrenildi. Olay yerinden kaçan teröristin beyaz bereli, siyah montlu ve 1.70 boylarında olduğu bildirildi.

İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan telefonla katıldığı canlı yayında, patlamanın olduğu C kapısından sadece hakim ve savcıların değil, avukatların ve vatandaşların da giriş çıkış yaptığını belirtirken, adliye içerisindeki insanların güvenli bir bölgeye alındığını kaydetti. Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini ileten Özcan, 10-15 gün önce sosyal medyada İzmir’in hedef gösterildiğini, bunun üzerine suç duyurusunda bulunduklarını, ardından bu olayın yaşanmasının çok düşündürücü olduğunu söyledi.

Televizyon canlı yayınına telefonla katılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe, İzmir’e yönelik uzun süredir tahrikler olduğunu, patlamanın bunlardan kaynaklı olacağını, itfaiyenin olaya müdahale ettiğini, olay yerinde yoğun bir çalışma sürdürüldüğünü, bir bombalı araç olduğunu kaydetti.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), İzmir’deki patlamaya ilişkin Başbakanlık tarafından geçici yayın yasağı getirildiğini bildirdi.

HABERBOX ÖNERİYOR- MUTLAKA OKUYUNUZ

Malatya’ya Şehit Ateşi Düştü

 
İzmir Bayraklı Adliye Patlama İzmir Baro Başkanı Aydın Özcan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500