Jandarma Terfi Kararnamesi Açıklandı

Jandarma Genel Komutanlığı'nın İçişleri Bakanlığı'na bağlanmasının ardından bakanlık tarafından jandarma generalleri ve subayları için terfi ve tayin kararnamesi hazırlandı.

Jandarma Terfi Kararnamesi Açıklandı
Jandarma Terfi Kararnamesi Açıklandı Başak Tatar
Bu içerik 834 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayından sonra bu gece Resmi Gazate'de yayınlanan Jandarma Terfi Kararnamesi’ne göre 3 generalin bir üst rütbeye, 14 albayın tuğgeneralliğe terfi ettiği; 59 il jandarma komutanlığına da yeni atama yapıldı.

İstanbul İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Kurtoğlu, Ankara’da üst bir göreve atandı. İstihbarat Başkanlığı’nda görevli Albay Nuh Köroğlu, Tuğgeneralliğe terfi ederek İstanbul İl Jandarma Alay Komutanı oldu. Söz konusu kararnameyle 2 general, emekliliğe sevk edildi; Korgeneral İbrahim Yaşar ve Tümgeneral Ali Özkara da emekli edildi.

Diğer yandan Ali Çardakçı Korgeneralliğe, Fuat Güney ve Halis Zafer Koç Tümgeneralliğe, Vedat Çolak, Nuh Köroğlu, Yusuf Kenan Topçu, Aykut Tanrıverdi, Tuncay Aras, Recep Yalçınkaya, Cengiz Yıldız, Ali Doğan, Yavzu ÖZfidan, Ali İhsan Ersoy, Abdullah Koçum, Coşkun Sel, Hasan Koçyiğit, Erhan Can Tuğgeneralliğe terfi etti.

Kararnamede ayrıca şunlar kaydedildi:

“1 – Jandarma Genel Komutanlığı Korgeneral İbrahim Yaşar’ın ve Tümgeneral Ali Özkara’nın 2803 sayılı Jandarma Teşkilat Görev ve Yetkileri Kanunu’nun 13’üncü maddesi ile 926 sayılıTürk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu’nun 49/(f) maddesine göre, 24.07.2017 tarihinden itibaren emekliliğe sevkleri uygun görülmüştür.

2- Bu kararı İçişleri Bakanlığı yürütür. ”

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti
jandarma terfi kararnamesi resmi gazete recep tayyip erdoğan kararname terfi emeklilik atama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500