Kadir Topbaş’ın Hapsi İsteniyor

CHP’li Meclis üyeleri İBB Başkanı Kadir Topbaş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kadir Topbaş’ın Hapsi İsteniyor
Kadir Topbaş’ın Hapsi İsteniyor Yaren Yalçın
Bu içerik 1102 kez okundu.

CHP’li Meclis üyeleri İBB Başkanı Kadir Topbaş hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) CHP’li Meclis üyeleri Süleyman Nadir Ataman ve Hüseyin Sağ, Kadir Topbaş hakkında, “Kamu imkanlarını kullanarak FETÖ ile bağlantısı olan kişi ya da kurum yöneticilerine menfaat sağlamak”, “FETÖ’ye yardım ve yataklık”, “Görevi kötüye kullanmak”, “İmar kirliliğine sebep olmak” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Damadı Ömer Faruk Kavurmacı FETÖ soruşturmasında tutuklanan İBB Başkanı Kadir Topbaş hakkında FETÖ suçlamasıyla verilen dilekçede; “Uygun bulunmayan, olumsuz görüş bildirilen plan değişiklikleri İBB Meclisi’nde kabul edilmeseydi, FETÖ terör örgütü bu ekonomik güce kavuşamayacak, örgüte insan devşiremeyecekti.

El konulan mal varlıklarına bakıldığında, şirket genel merkezleri dahil tamamı İBB parsel bazında ya da bölge planlarında özel plan değişikliğine uğramıştır. Örgüt varlığını, plan değişikliklerinden elde ettiği yeni lejantlar sayesinde kurduğu Eğitim, Sağlık, Yurt ve Özel Sosyal kültürel tesis alanlarından sağlamıştır” denildi.

Suç duyurusunda; Soruşturma kapsamında el konulan Üsküdar, Bahçelievler, Silivri’de bulunan bazı okullar ile Süleyman Şah Üniversitesi örnek olarak gösterilirken, Kadir Topbaş’ın Ömer Faruk Kavurmacı’nın Yönetim Kurulu olduğu Aydınlı Grup’a ait olan projelerden bahsedildi.

Duyuruda ayrıca, “Belediye meclislerinde Belediye Başkanı'nın havale etmediği hiç bir konu görüşülemez. Vatandaşlar için 1 yıllık süreç 28 güne çekilerek özel işlem yapılmıştır. 'Benim imzam yok, vekilimin var' denemez. Bu kesinlikle doğru değil. Yine gündem Topbaş'a sunulur ve öyle hayata geçer" ifadeleri yer aldı.

Kadir Topbaş hakkında, “Kamu imkanlarını kullanarak FETÖ ile bağlantısı olan kişi ya da kurum yöneticilerine menfaat sağlamak”, “FETÖ’ye yardım ve yataklık”, “Görevi kötüye kullanmak”, “İmar kirliliğine sebep olmak”, “Nüfuz ticareti” ve “İrtikap” suçlarından dolayı hakkında dava açılması istendi.

 

kadir topbaş istanbul büyükşehir belediyesi ibb fetö ömer faruk kavurmacı chp soruşturma suç duyurusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500