Kadir Topbaş'tan Sağanak Yağış Uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Meteoroloji’nin verdiği bilgilere göre aşırı sıcakların ortaya çıkardığı basınç değişiklikleri nedeniyle önümüzdeki hafta veya gelecekteki bir zaman diliminde yeniden aşırı yağışların görülebileceğini açıkladı.

Kadir Topbaş'tan Sağanak Yağış Uyarısı
Kadir Topbaş'tan Sağanak Yağış Uyarısı Başak Tatar
Bu içerik 566 kez okundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbulluları maddi zararlara yol açan sağanak yağış konusunda uyardı.

Dünyada küresel bir ekolojik kıyametten bahsedildiğini belirten Topbaş, Paris'teki İklim Zirvesi'nde bu konunun dile getirildiğini söyledi. 7,5 milyar insanın gezegeni doğru kullanmadığı için ciddi tehlike sinyalleri vermekte olduğunu aktarıp, “Maalesef iklimlerde ön görülemeyen ciddi değişimler ortaya çıkmakta. Sadece bölgemizde değil; Avrupa'da, Latin Amerika'da, Kuzey Amerika'da Asya Pasifik'te ve her bölgede farklı sonuçlarla karşılaştığımız meteorolojik olaylar cereyan etmekte” ifadelerini kullandı. İnsanoğlu olarak tedbirler alındığını ama doğa kirletilirse ve saygı gösterilmezse sonuçlarının da çok can yakıcı olduğunu ve bunun örneklerinin birçok yerde yaşandığını aktardı.

Şu anda uzmanların, 'Bu saatlerde dışarıda olmayın' diye uyardıklarını hatırlatan Topbaş, uyarıların vatandaşlar tarafından dikkate alınmasını istediğini vurguladı. “Vatandaşlarımız dikkat etsinler. Başka uyarılar da gelmekte. Çok aşırı sıcakların ortaya çıkardığı basınç değişiklikleri, Meteoroloji’nin verdiği bilgilere göre, önümüzdeki hafta veya gelecekteki zaman dilimi içerisinde yine aşırı yağışlar gelebilir” şeklinde konuştu. Afet boyutundaki sağanağın önüne geçmenin çok kolay olmadığını belirten Topbaş, vatandaşların teyakkuz halinde olmasını istedi.
 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Sabuncubeli Tüneli'nin Ucu Göründü
kadir topbaş sağanak yağış uyarı meteoroloji afet istanbul büyükşehir belediye başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500