Kampüste 'Peçe' Krizi

Batman Üniversitesi Rektörlüğü, İslami İlimler Fakültesi kampüsündeki bazı öğrencilerin kıyafetlerinden dolayı gelen yoğun şikâyetler üzerine Dekanlığa uyarıda bulundu.

Kampüste 'Peçe' Krizi
Kampüste 'Peçe' Krizi Meltem Yüksel
Bu içerik 481 kez okundu.

Batman Üniversitesi Rektörlüğü, İslami İlimler Fakültesi kampüsündeki bazı öğrencilerin kıyafetlerinden dolayı gelen yoğun şikâyetler üzerine Dekanlığa uyarıda bulundu.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş tarafından fakülteye gönderilen yazıda, üniversitenin Batı Raman Kampüsü’nde günün farklı saat ve mekanlarında tamamıyla kapalı, pardösülü, peçeli ve gözlüklü halde, kimliği net olarak anlaşılamayan öğrencilere çok sayıda kişinin şahit olduğu ve bu durumun endişe ve tedirginliğe yol açtığı, bu tür giyim tarzı için çözümün tespiti ve ilgili mercilerce ve Dekanlığa bilgi verilmesinin talep edildiği belirtildi.

İlgili yazının sonunda ise; "Bahse konu öğrenciler, Dekanlığınıza bağlı bölümlerde öğrenim gören öğrenciler olduğundan, Dekanlığınızca, 'Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Kılık Kıyafet Yönetmeliği' kapsamında gerekli işlemlerin yapılmasını hususunda gereğini rica ederim" ifadesi kullanıldı.

Dekanlığa gönderilen yazının bazı basın yayın organlarında, ’28 Şubat Batman’a Geri Döndü’ başlığı ile verilmesi üzerine yazılı açıklama yapan Rektör Prof.Dr. Durmuş Aydın,  üniversite öğrencilerinin yanlış bilgilendirerek, bataklığa çekmek, kışkırtmak, öğrenci eylemleri başlatmak için asılsız bilgiler ifşa ederek, FETÖ metodu ile düğmeye basıldığı, üniversite rektörünün suçlu gösterilmeye çalışıldığı ve FETÖ tuzağıyla karşı karşıya kalındığı belirtildi.

Dekanlığa sözlü olarak da iletilen konu hakkında rektörlüğün idari soruşturma başlattığı öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

AKP’li Belediye Başkanı İstifa Etti

Batman Peçe Dekan Rektör FETÖ Batman Üniversitesi Kadın İslam Öğrenci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500