Kanal İstanbul'a Eleştiri 'Yağmuru'

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul’u etkisi altına alan şiddetli yağışla ilgili açıklama yaptı; "Bu bir afettir" yorumunda bulundu. Vatandaşlar ise Twitter'dan Kanal İstanbul başlığı altında kentin son durumunu eleştirdi.

Kanal İstanbul'a Eleştiri 'Yağmuru'
Kanal İstanbul'a Eleştiri 'Yağmuru' Başak Tatar
Bu içerik 998 kez okundu.

Metrekareye 65 kilogram yağışın düştüğü İstanbul'da trafiğin felç olduğu; insanların işlerine gitmek için zorlandığı durumla ilgili bir yorum da Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’dan geldi.  Yoğun yağış nedeniyle kapatılan Avrasya Tüneli'nin kısa sürede yeniden trafiğe açılacağını belirten Arslan, vatandaşların toplu taşımayı kullanmaları gerektiğini söyledi.

Ulaşılamayan hiçbir nokta olmadığını ifade eden Bakan, trafiğe kapanan Avrasya Tüneli için ekiplerin teyakkuz halinde olduğu ve su tahliyesi yaptıklarını kaydetti. “Kısa sürede de tünel geçişi başlamış olacak" diyen Ahmet Arslan, yapılacak hasar tespit çalışması sonrasında da sel nedeniyle oluşan zararların karşılanacağını söyledi.Vatandaşlar ise Metro/Tramvay İstasyonları ile otobüs duraklarının çevresindeki son duruma; ‘Kanal İstanbul’ projesini eleştirerek kentteki su baskınlarına vurgu yaptı. “Kanal İstanbul'un güzergâhı değiştirilmiş galiba şehrin ortasından akıyor”, “Cemaat yağmur makinesi almış İsrail’den”, “Kanal İstanbul hizmete girmiş sonunda”, “Sonunda AKP çılgın projesini hayata geçirdi. Kanal İstanbul resmen açıldı” şeklinde ifadeler kullanarak video ve fotoğraflarla tepki gösterdi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

KKTC’den 15 Temmuz’a Çirkin Benzetme
kanal istanbul yağmur istanbul ulaştırma bakanı ahmet arslan açıklama twitter hava durumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500