Karadeniz'de Katar Paniği

Katar krizinden sonra Karadenizli turizmciler, Körfez ülkelerinden gelen turistleri kaybetme endişesi içine girdiler.

Karadeniz'de Katar Paniği
Karadeniz'de Katar Paniği Meltem Yüksel
Bu içerik 784 kez okundu.

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Murat Toktaş, Katar krizinden sonra körfez ülkelerinden gelen turistleri kaybetme endişesi içinde olduklarını belirtti. Toktaş, özellikle Suudi Arabistan’dan iptallerin gelmeye başladığını, iptallerin artması durumundan Doğu Karadenizli turizmcilerin otellerini dolduramayacağını söyledi.

Körfez ülkeleri tarafından Katar’a uygulanan diplomatik krizi sonrasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar’ın yanında yer almış hatta tonlarca gıda yardımında bulunulmuştu. Buna karşılık ise sosyal medyada Türk ürünlerinin kullanılmaması ve Türkiye gidilmemesi yönünde kampanyalar başlatılmıştı.

Bu kampanyalar yüzünden tedirgin olduklarını ifade eden Toktaş, Arap ve Körfez ülkelerinin özellikle Doğu Karadeniz’in en önemli pazarları içinde olduğunu, şu anda büyük iptallerin olmadığını fakat en ufak bir iptal olduğu anda akıllara boykot düşüncesi geldiğini hatta Suudi Arabistan Türkiye Büyükelçiliği’ne yönetimin Türkiye’ye gidilmemesi yönünde bir karar alıp almadığını sorduklarını söyledi.

Şimdilik böyle bir kararın alınmadığını sözlerine ekleyen Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Murat Toktaş böyle bir kararın Trabzon’da turizmin bitme noktasına getireceğini vurguladı.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Kılıçdaroğlu Berberoğlu Ziyaretini Anlattı

Karadeniz Katar Körfez Ülkeleri Turizm Suudi Arabistan Doğu Karadeniz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500