Karanlıklar Aydınlanana Kadar Üşüyoruz

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun aramızdan ayrılışının üzerinden tam 6 yıl geçti.

Karanlıklar Aydınlanana Kadar Üşüyoruz
Karanlıklar Aydınlanana Kadar Üşüyoruz Yaren Yalçın
Bu içerik 1728 kez okundu.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun aramızdan ayrılışının üzerinden tam 6 yıl geçti.

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı, 19., 20., ve 23. Dönem Sivas Milletvekili ve Büyük Birlik Partisi (BBP)’nin kurucusu aynı zamanda ilk Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, 25 Mart 2009 tarihinde şaibeli bir helikopter kazasında hayatını kaybetti.

25 Mart 2009’da Muhsin Yazıcıoğlu’nun Kahramanmaraş mitingi sonrası Yozgat-Yerköy mitingine giderken içinde bulunduğu helikopter bilinmeyen bir nedenden dolayı düştü. Helikopterde Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte parti yetkilileri ve İHA muhabiri İsmail Güneş de bulunuyordu.

Helikopter kazasından sonra şüpheleri kuvvetlendiren ilk gelişme muhabir İsmail Güneş’in 112 Acil ile 155 Polis İmdat’ı araması ve 20 dakika konuşmasına rağmen sinyalin alındığı baz istasyonu tespit edilemediği için yerlerinin belirlenememesiydi.

Dakikalar süren görüşmelerde Güneş, bacağının kırık olduğunu, helikopter içerisinde BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ’ın inlediğini, BBP Sivas İl Başkan Yardımcısı Murat Çetinkaya ve pilot Kaya İstaktepe’den ses gelmediğini, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ise göremediğini söylemişti.

Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşının cansız bedeni Sisne ve Kızılöz Köyleri arasında bulunan Keş Dağı Kuru Dere Kanlıçukur bölgesinde bulundu. 48 saat süren enkaz arama çalışmaları bölgenin içerisinde değil 115 kilometre uzaklıkta yapılmıştı.

Dönemin Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, yaptığı açıklamada, Yazıcıoğlu’nun yaşadığını, ayağının kırık olduğunu, helikopterin düştüğü bölgeye ekiplerin sevk edildiğini söylemiş fakat bu bilgiler asılsız çıkmıştı. Vali Bilici, açıklamayı Kayseri Emniyet Müdürü Orhan Özdemir’in verdiği bilgiler doğrultusunda yaptığını söylemişti.

Helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun kaybolan çantası, silahı ve sim kartı da hala bulunamadı. TBMM’de konuya ilişkin kurulan araştırma komisyonunun bütün uğraşlarına rağmen henüz sonuç elde edilemezken, kazanın oluş biçimi ve kazanın ardından yaşanan ihmaller halen tartışılıyor.

HABERBOX ÖNERİYOR- MUTLAKA OKUYUNUZ

AVM'ler Daha Güvenli Olacak

 
Muhsin Yazıcıoğlu BBP Ülkü Ocakları Sivas Milletvekili Kahramanmaraş Yozgat İsmail Güneş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500