‘Karaoğlan’ Özlemle Anıldı

Kıbrıs Barış Harekatı’nın mimarı eski başbakan Bülent Ecevit, 10’uncu ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı.

‘Karaoğlan’ Özlemle Anıldı
‘Karaoğlan’ Özlemle Anıldı Yaren Yalçın
Bu içerik 1444 kez okundu.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın mimarı eski başbakan Bülent Ecevit, 10’uncu ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Bülent Ecevit’in vefatının 10. yılı olması sebebiyle Devlet Mezarlığı’nda düzenlenen törene DSP (Demokratik Sol Parti) Genel Başkanı Önder Aksakal, Adalet eski Bakanı Hikmet Sami Türk, DSP Genel Sekreteri Abbas Deniz, DSP eski Başkanları Masum Türker ve Zeki Sezer ile birlikte çok sayıda partili katıldı.

Bülent Ecevit’in mezarına çelenk bıraktıktan sonra konuşma yapan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Ecevit’in kendilerine büyük bir emanet bıraktığını kaydetti ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Başbakanım, DSP’yi çocuğunuz gibi büyüttünüz. Türkiye Cumhuriyeti devletini 3 kez yönettiniz. Toplum içerisinde, dünya devletleri arasında başımız dik geziyorsak bize açtığınız yolun eseridir. Bizim gurur kaynağımızsınız. Eseriniz sonsuza dek demokratik solcular tarafından yaşatılacak. Bütün arkadaşlarımızla birlikte hiçbir tereddüt olmadan halkımızın önünde yürüyeceğiz ve DSP’yi tekrar iktidara taşıyacağız. Size bu konuda söz veriyoruz, ruhunuz şad olsun.”

Öte yandan, Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit, Rahşan Ecevit-Bülent Ecevit Bilim Kültür ve Sanat Vakfı Ulusal Gençlik Derneği üyeleri ile birlikte anma töreni düzenledi. Rahşan Ecevit ve dernek üyeleri merhum Bülent Ecevit’in mezarı başına çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu.

bülent ecevit 10.ölüm yıldönümü dsp dsp genel başkanı önder aksakal hikmet sami türk dsp genel sekreteri abbas deniz rahşan ecevit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500