Katalonya Lideri Ülkeden Kaçtı

Katalonya’nın tek taraflı bağımsızlığını ilan etmesinden sonra Madrid yönetimi Katalan yetkilileri görevden almış ayaklanma, isyana teşvik ve görevi kötüye kullanmaktan soruşturma başlatmıştı. Bunun üzerine Katalonya lideri Carles Puigdemont’un ve diğer yetkililerin İspanya’dan kaçtığı belirtildi.

Katalonya Lideri Ülkeden Kaçtı
Katalonya Lideri Ülkeden Kaçtı Meltem Yüksel
Bu içerik 924 kez okundu.

Katalanların tek taraflı bağımsızlığını ilan etmesinden sonra Madrid yönetimi ayaklanma, isyana teşvik ve görevi kötüye kullanmaktan dolayı görevden aldığı Katalonya lideri Carles Puigdemont'un ve diğer yetkililerin Belçika'nın başkenti Brüksel'e gittiği açıklandı.

İspanyol yetkililer de Puigdemont’la birlikte diğer görevden alınan Kataln yetkililerin Brüksel'e gittiğini doğruladı.

Katalan gazetesi La Vanguardia ise Puigdemont'un bugün bir açıklama yapacağını duyurdu. Puigdemont Cuma günü Katalanya'nın İspanya'dan bağımsızlığını ilan etmiş ardından Madrid tarafından alınan önlemler kapsamında Katalonya Özerk Başkanlığı görevinden alınmıştı.

İspanya merkezi hükümeti, geçtiğimiz hafta bağımsızlık ilan eden Katalonya'nın özerkliğini elinden almasından sonra kamu kuruluşlarının idaresini devralma hazırlıklarına başladı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

CHP Meclis Başkanvekili’ni Seçti

Katalonya İspanya Madrid Bürüksel Belçika Katalonya Lideri Carles Puigdemont
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500